EN

20.12.2021, 11:57 Wersja do druku

Łódź. Koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego już dziś

Jego teksty poruszały serca i sumienia, a głos stał się głosem pokolenia. 22 grudnia minie 20 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Z tej okazji 20 grudnia o g. 18.30 Teatr Muzyczny w Łodzi zaprezentuje kameralny czarno-biały koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu formacji Bończyk/Krzywański/Nowak.

fot. Andrzej Świetlik / mat. organizatora

Koncert adresowany jest do fanów Republiki, ale też do wszystkich miłośników oryginalnego brzmienia. W jego programie znalazły się między innymi „Biała flaga”, „Sexy doll”, „Śmierć w bikini”, „Obcy astronom” czy „Nie pytaj o Polskę” w akustycznych aranżacjach ex-gitarzysty Republiki. Na scenie dwie gitary akustyczne, harmonijka, tamburyn oraz warr bass. – Ciekawa interpretacja i charakterystyczna ekspresja Jacka Bończyka w jego wykonaniu utworów Ciechowskiego, znane piosenki w nowych aranżacjach Zbigniewa Krzywańskiego – to wszystko gwarantuje niezapomniany koncert przypominający twórczość Grzegorza Ciechowskiego i Republiki – zapowiadają twórcy.

Bończyk i Krzywański spotkali się po raz pierwszy w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy to w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej w spektaklu „Kombinat” po raz ostatni zagrała Republika. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści”, która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Następne lata upłynęły formacji na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są „Terapia Jonasza”, spektakl lekko psycho-muzyczny, płyta pod tym samym tytułem oraz spektakle: „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki”, „Kot w butach” oraz musical „Zorro“ w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Projekt „Czarno-białe ślady” narodził się w 2013 roku z okazji kolejnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Został na tyle ciepło przyjęty, że zaowocował serią koncertów przez kilka lat i wydaną niedawno płytą. Początkowo dwuosobowa formacja – Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański – powiększyła się o Kubę Nowaka i w tym właśnie składzie „Czarno-białe ślady” zostaną zaprezentowane łódzkiej publiczności.

Bilety na grudniowy koncert są jeszcze dostępne. Kupić je można w kasie teatru przy Północnej lub online. 

Źródło:

Materiał nadesłany