EN
7.02.2023, 15:12 Wersja do druku

Łódź. „Komedia romantyczna” na walentynki

W bodaj najbardziej miłosny weekend tego roku, poprzedzający popularne święto zakochanych, Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza na Scenę OFF Piotrkowska na premierowe improwizowane „Komedie romantyczne”.

fot. mat. teatru

Nie będą to klasyczne opowieści o miłości i uczuciach, choćby dlatego, że to widzowie będą decydować o tym, co zdarzy się w przedstawieniu. Spektakle będzie można oglądać przez cały weekend - 10, 11 i 12 lutego - jak również w same walentynki, czyli 14 lutego.

„Komedia romantyczna”, jak każdy spektakl Teatru Komedii Impro, nie będzie miała ustalonego wcześniej scenariusza, a reżyserami widowiska będzie publiczność. - Jak sama nazwa wskazuje będzie romantycznie i zapewne śmiesznie, ponieważ w każdej historii, którą będziemy tworzyć, mogą zdarzyć się niesamowite rzeczy i bardzo nieoczywiste relacje - zapowiada Michał Jóźwik, aktor Teatru Komedii Impro w Łodzi. I dodaje, że dla aktorów to, co się wydarzy na scenie, będzie zaskoczeniem. - Nie wiemy, czego się mamy spodziewać, a ta interakcja, w której publiczność ma dużo do powiedzenia, będzie dla widzów - zwłaszcza tych, którzy jeszcze nigdy nie byli w teatrze improwizacji - wyjątkowym przeżyciem. Chcemy wykorzystać jak najwięcej sugestii publiczności i po prostu rozbawić widzów tym, że ich pomysły są dla nas prezentami, z których korzystamy i potem je z nadwyżką oddajemy w postaci scen. To taka zabawa z publicznością - dodaje Jóźwik.

I choć przedstawienia wystawione będą w sam dzień zakochanych oraz w poprzedzający je weekend, to dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi Jacek Stefanik zaznacza, że nie są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla tych, którzy lubią i obchodzą to zwyczajowe święto. - Zapraszamy nie tylko pary, ale wszystkich, którzy chcą się po prostu dobrze bawić. A jeśli ktoś przyjdzie sam, to kto wie, być może właśnie na którymś z naszych spektakli trafi go Kupidyn, czyli rzymski bóg miłości - mówi Stefanik.

Improwizowane „Komedie romantyczne” na Scenie OFF Piotrkowska będzie można zobaczyć premierowo w piątek i w sobotę - 10 i 11 lutego - o godz. 20, w niedzielę 12 lutego o godz. 18, jak również we wtorek 14 lutego - i to dwukrotnie - o godz. 18 i 20. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne