EN

25.05.2021, 13:04 Wersja do druku

Łódź. Joanna Woś jako Madama Butterfly

W sobotę, 29 maja, publiczność Teatru Wielkiego w Łodzi będzie świadkiem wydarzenia jakim jest debiut Joanny Woś w operze "Madama Butterfly" w reżyserii Janiny Niesobskiej. W spektaklu w rolach głównych wystąpią: Dominik Sutowicz (Pinkerton), Agnieszka Makówka (Suzuki), Zenon Kowalski (Sharpless). Orkiestrę poprowadzi maestro Jose Maria Florencio.

fot. mat. teatru

Primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, Honorowa Obywatelka Łodzi, laureatka wielu ważnych konkursów wokalnych i prestiżowych nagród - m.in. Złotych Masek, Złotego Medalu "Gloria Artis", czy Nagrody im. Jana Kiepury dla najlepszej śpiewaczki operowej (za rolę Blanche DuBois w "Tramwaju zwany pożądaniem"). Wzruszająca Violetta, ujmująca Gilda, dramatyczna Łucja z Lammermoor i Lukrecja Borgia, poruszająca Anna Bolena i Maria Stuart, wstrząsająca Blanche DuBois... Olimpia, Rozyna, Królowa nocy... To tylko niektóre z budzących zachwyt kreacji Joanny Woś, które znalazły stałe miejsce w historii Teatru Wielkiego w Łodzi i nie tylko.

Już wkrótce – 29 maja 2021 – primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi do swojej kolekcji tytułowych bohaterek operowych dołączy kolejną - Cio-Cio-San w operze Giacomo Pucciniego. Wszystkie partie operowych heroin, które wykonywała Joanna Woś, cechowały mistrzowskie wykonanie i aktorski kunszt, czego dowodem są liczne nagrody, wyróżnienia i uznanie publiczności.

Więcej informacji o spektaklu: http://www.operalodz.com/MADAMA_BUTTERFLY,29,23

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/FovwGnoK
Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

25.05.2021