EN

16.09.2022, 12:33 Wersja do druku

Łódź. „Jedno oko na Maroko" na początek sezonu w Arlekinie

Teatr Lalek Arlekin im. H. Ryla rozpoczyna nowy sezon początkiem kolejnej dyrektorskiej kadencji Wojciecha Brawera oraz prapremierą spektaklu „Jedno oko na Maroko", koprodukcji z Festiwalem Łódź Czterech Kultur - pierwsze pokazy już w piątek 16 września i sobotę 17 września.

fot. mat. organizatora

To spektakl dyplomowy Małgorzaty Dębskiej, studentki kierunku reżyseria teatru lalek Akademii Teatralnej, inspirowany reporterską książką autorstwa Tomasza Kwaśniewskiego, ze zdjęciami Anny Bedyńskiej. To zapis spotkań i rozmów dzieci autora z osobami, które wzbudziły swoją „odmiennością" ich szczególne zainteresowanie. „Jedno oko na Maroko to próba znalezienia bezpiecznej przestrzeni do zadawania pytań, często trudnych czy krępujących, ale niezbędnych do zrozumienia różnorodności świata. Występują Maciej Piotrowski, Katarzyna Stanisz i Michał Szostak.

Jesień to dla „ Arlekina" czas festiwali. 22 września łodzianie pokażą na Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy Słupsk - Ustka spektakl „Tata" w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego. Drugi kierunek to Katowice i XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Katowice Dzieciom - tu również „Arlekin" zagra „Tatę" (29 września). I trzecia wyprawa łódzkiego teatru to Korczak Dzisiaj. 26 Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. 14 października widzowie zobaczą „Wędrówkę Nabu" w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Tytuł oryginalny

„Jedno oko na Maroko" na początek sezonu

Źródło:

„Dziennik Łódzki” nr 216