EN

30.11.2020, 08:33 Wersja do druku

Łódź. Grudzień w Teatrze Szwalnia

W reakcji na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, zmuszeni jesteśmy zaktualizować harmonogram grudniowych wydarzeń, a niekiedy zmienić ich formułę i datę prezentacji.

Szwalnia Wspólna/Rozproszenie/Online

Nasze spektakle „Matka Joanna" oraz  „Wieczór Tischnerowski" pokażemy w formie dokumentalnej rekonstrukcji przedstawień. Zamiast spektaklu „Exit przez polski sklep" Turkowski&Nowacka -  pokażemy spektakl „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu " Teatru Kana. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Nas wydarzenia online będą dla Państwa ciekawą propozycją i więcej niż namiastką wspólnego bycia w Szwalni.
Szczegółowy program najbliższych wydarzeń :
prezentacja wydarzeń  na  Facbooku Teatru Szwalnia

4.12 godz. 19:00 –  ,,Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu" reż. Krzysztof Popiołek  - na podstawie ,,Czarnobylskiej modlitwy. Kroniki przyszłości" Swiatłany Aleksijewicz.
realizacja: Teatr Kana

5.12 godz. 19:00 – Koncert pieśni adwentowych niezmiernie wyraźnych, z tradycji wiejskiej, miejskiej i klasztornej, począwszy od wieku XV po dziś dzień – zagrają Witek Broda – skrzypek, założyciel Kapeli Brodów i Beata Oleszek – śpiewaczka tradycyjna z Kocudzy, od 25 lat śpiewa w zespole Jarzębina.

13.12 godz. 19:00 – pokaz wielotygodniowej pracy warsztatowej

Co dzieje się ze światem, jeśli zapomnimy o miłości do siebie nawzajem, jeśli pozwolimy, żeby rządził nami strach, jeśli odrzucamy inność, jeśli gonimy za tym, co nie jest  ważne?  - na te pytania próbują odpowiedzieć najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych. Spektakl inspirowany twórczością Amosa Oza. Prowadzenie grupy: Ewa Łukasiewicz.

18.12 godz. 19:00 – rekonstrukcja spektaklu „ Wieczór Tischnerowski”
19.12 godz. 19:00 – rekonstrukcja spektaklu „Matka Joanna”
Rekonstrukcje spektakli Teatru Szwalnia utkane będą z ich fragmentów oraz wywiadów z twórcami, pokazać chcemy nie tyle wydarzenia na scenie, ale puls wewnętrzny i zaplecze realizacyjne przedstawień.

20.11 godz. 19:00 – pokaz pracy warsztatowej
TRANSFER ZWROTNY – efekt wielotygodniowego warsztatu prowadzonego dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym z zakresu różnych praktyk twórczych ( video – art, śpiew,  improwizacje aktorskie). Prowadzenie: Joanna Gogulska, Marcin Brzozowski, Wacław Mikłaszewski, Łukasz z Bałut.


PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WYDZIAŁU KULTURY URZĘDU MIASTA ŁODZI

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

30.11.2020

Wątki tematyczne