EN

10.11.2020, 10:08 Wersja do druku

Łódź. Premiera „Kwiatu paproci” w styczniu w Teatrze Pinokio

W Teatrze Pinokio trwają próby do spektaklu „Kwiat paproci” (kategoria wiekowa 7+) w reżyserii Justyny Schabowskiej. Prapremiera zaplanowana jest na styczeń. Spektakl będzie można obejrzeć na Dużej Scenie.

Projekt scenografii Aleksandry Redy

Kwiat paproci to spektakl dla dzieci (kategoria wiekowa 7+) w reżyserii Justyny Schabowskiej, znanej z takich realizacji teatralnych jak Tuliluli i Ubogi król. Kanwą scenariusza jest staropolska legenda, głosząca, że raz w roku, w Noc Świętojańską, zakwita magiczna roślina, która spełnia najskrytsze życzenia. Dostępu do kwiatu bronią leśne duchy i stwory. Odkrycia może dokonać tylko śmiałek o czystym sercu, który jest w stanie poświęcić szczęście innych, dla własnego dobra i zrezygnować z przyjaźni, miłości, braterstwa. Czy jednak warto tyle oddać dla spełnienia własnych potrzeb?

Justyna Schabowska czerpiąc inspirację z baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego, stworzyła uniwersalną opowieść o szczęściu, które ma wartość tylko wtedy, kiedy można je przekazać najbliższej osobie. Dzięki spektaklowi młody widz będzie mógł zdobyć lub też pogłębić wiedzę na temat legend i podań staropolskich, poznać tradycyjną muzykę ludową i zanurzyć się w świat dawnych wierzeń, stanowiących podstawę kultury słowiańskiej. Już teraz można wskazać na wyróżniający się element przedstawienia, jakim jest scenografia Aleksandry Redy. 


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

10.11.2020