EN

15.10.2020, 15:13 Wersja do druku

Łódź. Dziś premiera 28. odcinka serialu "Pomoc domowa radzi"

Jak ocalić kulturę w czasie pandemii? Gdzie jest bezpieczniej - w teatrze czy w tramwaju? Z jakimi absurdami mamy do czynienia w dobie walki z koronawirusem? Czy obecna sytuacja teatrów nie przypomina scenariusza jednej ze sztuk komediowych Michaela Frayna? Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie z bohaterami internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. Premiera 15 października o 18:00 na YouTubie.

Serial „Pomoc domowa radzi” powstał w marcu 2020 jako odpowiedź na teatralną kwarantannę i brak możliwości prezentacji spektakli. Co tydzień Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na premierę nowego odcinka. Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”.

W najnowszym odcinku występują Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kotyński, Jakub Kryształ i Arkadiusz Wójcik.
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski
Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne