EN
26.05.2023, 08:42 Wersja do druku

Łódź. Dzień Dziecka w Teatrze Jaracza

Oryginalne kostiumy, wpadające w ucho piosenki i wspólna podróż po przygodę – Teatr im.  zaprasza młodsze i starsze dzieci na teatralny Dzień Dziecka z „Hobbitem” J. R. R. Tolkiena w adaptacji i reżyserii Grzegorza Suskiego.

fot. mat. teatru

Nie jeden, a pięć – przez tyle dni Teatr Jaracza świętuje Dzień Dziecka. Już od 30 maja na Dużej Scenie Teatru będzie można oglądać kultowy spektakl oparty na klasyce literatury fantasy rozpowszechnionej na całym świeciei nawiązujący do filmu Petera Jacksona. Jest to doskonała okazja dla grup zorganizowanych, dla których Teatr zaplanowałporanne pokazy oraz pomysł dla całej rodziny na spędzenie familijnego popołudnia w teatrze.

Hobbit Bilbo wraz z drużyną krasnoludów na czele z Thorinem oraz czarodziejem Gandalfem wyruszają do Samotnej Góry.

Miejsca, które swoim leżem uczynił smok Smaug, pilnując wielkiego skarbu i wzbudzając strach w pobliskim mieście Esgaroth.


Na jakie trudności trafią bohaterowie w swojej podróży? Kto przyjdzie im z pomocą w walce ze smokiem i armią goblinów?

W baśni Teatru Jaracza w Łodzi, w opracowaniu i reżyserii Grzegorza Suskiego, odnajdą się zarówno najmłodsi, jak i starsi widzowie.Wypełnione piosenkami, kostiumami ze świata Hobbita, rekwizytami elfów czy krasnoludów przedstawienie jest przygodą i podróżą, w której pojawiające się fantastyczne stwory zachęcą do uczestnictwa każdego. W spektaklu zobaczyć będzie można aktorów Teatru Jaracza w Łodzi: Mariusza Siudzińskiego, Marka Nędzę, Radosława Osypiuka, Mikołaja Chroboczka, Natalię Klepacką, Agnieszkę Skrzypczak, Annę Sarnę, Iwonę Dróżdż, Łukasza Stawowczyka, a także Grzegorza Suskiego, Piotra Barczyńskiego i akrobatów Piotra Aleksandrowicza, Piotra Barczyńskiego, Kacpra Baruchę.

Ten uwielbiany przez najmłodszych widzów spektakl zostanie zagrany aż siedem razy w ciągu pięciu dni, aby każdy miał szansę go zobaczyć. Pierwszy pokaz już 30 maja o godzinie 9.30 i 12.00, kolejny dzień później w tych samych godzinach.

W Dzień Dziecka (1 czerwca) przedstawienie rozpocznie się o godzinie 9.30, w sobotę (3 czerwca) o 17.00, a w niedzielę o 12.00.

Bilety dostępne w kasie i na stronie teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany