EN

17.12.2021, 11:49 Wersja do druku

Łódź. "Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice z warsztatami u Pinokia

5 stycznia 2022 r. o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Teatr Pinokio zaprezentuje spektakl "Bezimienny/Nieznany" Fundacji Gra/nice. Po przedstawieniu odbędzie się warsztat "Rozmowy dla pokoju" poprowadzony przez Stowarzyszenie Salam Lab.

fot. mat. teatru

Spektakl inspirowany literaturą z serii „Wojny dorosłych, historie dzieci”, powieścią graficzną „Przybysz” Shaun Tan’a, „Wędrówką Nabu” Jarosława Mikołajewskiego oraz wspomnieniami emigrantów. Projekt z pogranicza teatru lalek, teatru wizualnego, teatru fizycznego oraz tańca w powietrzu porusza trudne aspekty współczesnej migracji. Twórcy za pomocą obrazu pozbawionego słowa odkryją osobisty bagaż doświadczeń Bezimiennych bohaterów zmuszonych okolicznościami, które nigdy nie powinny się wydarzyć, do opuszczenia swojej ojczyzny. Zabiorą Was w podróż, której końca nie możecie być pewni. Trzymając w dłoni bilet podróżny sami zdecydujecie o wyborze historii, która zostanie Wam opowiedziana. Każdy spektakl jest unikatowy i jednorazowy również za sprawą dźwięków i muzyki tworzonej na żywo przy pomocy instrumentów muzycznych i przedmiotów codziennego użytku. Premiera spektaklu Fundacji Gra/nice odbyła się 04 czerwca 2021 r. w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Pomysł i realizacja: Łukasz Batko
Opieka artystyczna: Magdalena Miklasz
Muzyka: Łukasz Batko
Scenografia: Anna Adamiak, Radosław Pacholczyk, Aleksandra Batko, Masza Lesiak-Batko, Żaneta Małkowska, Łukasz Batko
Lalki: Justyna Bernadetta Banasiak
Wizualizacje: Piotr Henryk Osak
Plakat: Monika Kryszczyńska i Piotr Henryk Osak
Grafika: Marta Kazimierczak

Obsada: Aleksandra Batko, Masza Lesiak-Batko, Żaneta Małkowska, Łukasz Batko

Spektakl dedykowany widzom w wieku 13+
Czas trwania: 60 minut

Projekt zrealizowany przez Fundację Gra/nice we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi w ramach sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium Młoda Polska dla Łukasza Batko na rok 2020.

WARSZTAT "ROZMOWY DLA POKOJU"

Wszechobecne dziś czarno-białe schematy myślenia o zjawiskach migracji na świecie, prowadzą do wzrostu przemocy i nienawiści. Naszym celem jest rozbijanie tych schematów i kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia podczas warsztatów i spotkań.

Rozmowy dla pokoju
Wspólne rozmowy, choćby najkrótsze, najskuteczniej rozbijają stereotypy i czarno-białe postrzeganie świata, a dzięki temu – budują pokój. Podczas spotkania porozmawiamy na temat stereotypowego postrzegania uchodźców oraz innych grup mniejszościowych żyjących w Polsce. Zastanowimy się jakie są źródła schematów kształtujących nasz obraz rzeczywistości. Będzie to przestrzeń do dyskusji na temat przyczyn współczesnych migracji oraz do refleksji nad obecną sytuacją panującą na granicy polsko-białoruskiej.

Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie: Stowarzyszenie Salam Lab
Warsztat skierowany do widzów spektaklu.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety można zakupić w systemie online: https://ekobilet.pl/teatr-pinokio/bezimiennynieznany--warsztat-rozmowy-dla-pokoju-37441 lub złożyć rezerwację pod adresem mailowym: [email protected] lub pod numerem telefonu: 42 6361341, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Teatr PINOKIO w Łodzi, ul. Kopernika 16

tel. 42 636 66 90

www.teatrpinokio.pl

facebook.com/teatrpinokiowlodzi/

https://www.facebook.com/FundacjaGranice/

Źródło:

Materiał nadesłany