EN

5.01.2022, 08:05 Wersja do druku

Łódź. Adam Banaszak nowym wicedyrektorem ds. artystycznych w Teatrze Wielkim


fot. Joanna Miklaszewska / mat. teatru

O zmianie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. artystycznych łódzkiej opery poinformowała we wtorek rzeczniczka tej sceny Katarzyna Suwald.

Adam Banaszak do końca grudnia 2021 r. pełnił funkcję kierownika muzycznego Opery Wrocławskiej. Dyrygował także m.in.: w Operze Krakowskiej, Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku i był kierownikiem muzycznym Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Publiczności Teatru Wielkiego w Łodzi jest znany z premier, które przygotował dla łódzkiej opery: "Wesela Figara" W. A. Mozarta, "Chopina" G. Orefice, "Głosu ludzkiego" F. Poulenca, "Trouble in Tahiti" L. Bernsteina; prowadził także spektakle repertuarowe "Nabucco" i "Don Carlosa" G. Verdiego. Banaszak jest doktorem sztuki w dyscyplinie dyrygentura, wykładowcą Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

"Adam Banaszak zastąpi na stanowisku Krzysztofa Marciniaka, któremu serdecznie dziękujemy za wkład w artystyczną sferę działalności naszego Teatru oraz za konsekwencję i odpowiedzialność w kierowaniu nim podczas trudnego dla nas wszystkich okresu zmagania się z pandemicznymi wyzwaniami" - dodała Suwald.

Źródło:

PAP