EN

21.10.2020, 13:41 Wersja do druku

Łódź. 7. Igrzyska Wolności odbędą się online

Pod hasłem "Świat po pandemii" odbędą się w Łodzi w listopadzie Igrzyska Wolności. Organizowane po raz 7. wydarzenie jest interdyscyplinarnym forum kulturalnym i intelektualnym, które w tym roku ze względów epidemiologicznych zostanie zorganizowane online.

"W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 i wprowadzeniem w Łodzi tzw. czerwonej strefy organizatorzy Igrzysk Wolności zadecydowali o przeniesieniu całości działań do sieci. Wydarzenie w tym roku odbędzie się w dniach 13-15 listopada pod hasłem +Świat po pandemii+" - przekazała PAP w środę Katarzyna Bieńkiewicz z Fundacji Liberté.

Wszystkie spotkania i dyskusje panelowe będzie można oglądać online na żywo bez konieczności rejestracji. Transmisje będą prowadzone równolegle z wykorzystaniem siedmiu kanałów; dwa z nich zapewnią symultaniczne tłumaczenie z i na język angielski.

"Naszą misją jest dotrzeć do jak największej liczby osób w kraju i za granicą z atrakcyjnym i merytorycznym przekazem. W ten sposób, zamiast wyłącznie debatować o roli mediów, symbolicznie stworzymy Nowe Media Publiczne w takim kształcie, w jakim sami chcielibyśmy je widzieć" - podkreślił prezes Fundacji Liberté Błażej Lenkowski.

Zaproszeni na tegoroczną edycję Igrzysk goście podejmą kwestie związane z globalną i krajową polityką, równością płci, prawami człowieka, kulturą i ochroną środowiska. Swój udział potwierdzili już m.in. komisarz Unii Europejskiej ds. równości Helena Dalli, brytyjski historyk Norman Davies; europarlamentarzysta, b. przewodniczący PE i b. premier Jerzy Buzek, reżyserki: Agnieszka Holland i Małgorzata Szumowska, pisarki: Mira Marcinów i Dominika Słowik, specjalizujący się w tematyce propagandy i rozwoju mediów publicysta i pracownik naukowy London School of Economics Peter Pomerantsev, pisarz i fotograf Filip Springer oraz amerykański autor, publicysta związany z magazynem The New Yorker Adam Gopnik.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, dyskusjom będzie towarzyszył wyjątkowy kontekst pandemii koronawirusa.

"W zalewie fake newsów i realnych wątpliwości chcemy rzetelnie dyskutować o tym, jaki świat czeka na nas po pandemii? Czy w ogóle będzie miała swój koniec? Czy w izolacji jest przestrzeń na wolność? Jak pandemia wpłynie na najważniejsze dziedziny życia społecznego, politycznego i gospodarczego?" - zaznaczył Lenkowski.

Odbywające się po raz siódmy Igrzyska Wolności to interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne, organizowane z myślą o kreowaniu twórczej przestrzeni dla spotkań ludzi kultury, biznesu i życia publicznego. Według jej organizatorów - Fundacji Liberté - jest areną dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.


Źródło:

PAP

Wątki tematyczne