EN

9.01.2020, 16:29 Wersja do druku

Łódź. 100. rocznica urodzin Felliniego w AIOA

"Ach, to boskie, włoskie życie" z Federico Fellinim na pierwszym planie - wieczór największych przebojów muzyki włoskiej połączony z obchodami 100 rocznicy urodzin Federico Felliniego. Łódzki Teatr Piosenki zaprasza 18 stycznia.


Słoneczna Italia od wieków była źródłem inspiracji dla poetów, malarzy i luminarzy pochodzących z chłodniejszej części Europa. Tak jak dawniej, tak i współcześnie jej architektura, jej malownicze krajobrazy niezmiennie przyciągają rzesze artystów, a przede wszystkim turystów poszukujących egzotycznego piękna. Widowisko muzyczne "Ach, to boskie, włoskie życie!" jest próbą przeniesienia na nasze realia cząstki włoskiego pejzażu, muzyki i nastroju; to pełna słońca, słodyczy i tęsknoty do doskonałego piękna muzyczna podróż po wyśnionej Italii... W programie widowiska znajdują się największe przeboje włoskiej muzyki, poczynając od renesansowych pieśni neapolitańskich, po przez przeboje Rominy Power, Al Bano, Domenico Modugno, Adriano Celentano na Ennio Morricone i Nino Rota kończąc.

Wieczór połączony jest z obchodami 100 rocznicy urodzin sztandarowego dla włoskiej kinematografii reżysera Federico Felliniego, którego dzieła kinowe takie jak chociażby "La strada", "La dolce vita" czy "La citt della donne" to do dziś niedoścignione wzorce kompozycji i prowadzenia dramaturgii filmowej. O filmowym dorobku Felliniego w odniesieniu do współczesnej twórczości filmowej opowie nazywana "carycą krytyki filmowej w Polsce" filmoznawczyni Mariola Wiktor. Całość wieczoru wzbogacą melodie filmowe Nino Roty, - ulubionego kompozytora Federico Felliniego. Będą też niespodzianki związane z twórczością Felliniego.

***

AOIA, Łódź ul. Zachodnia 54/56,

18 stycznia 2020 r. g. 16.00

Realizatorem wieczoru jest Łódzki Teatr Piosenki

twórcy i obsada

scenariusz: Michał Maj Wieczorek

śpiew: Karolina Kasper, Łukasz Handzel,

Justyna Krzyczmanik, Michał Maj Wieczorek

piano: Maksymilian Pelczarski

gitara basowa: Adam Przybylski

perkusja: Tomasz Stachurski

trąbka: Paweł Miętus

bilety w cenie 30 zł., do nabycia w kasie AOIA , pn - pt, g. 8 - 16, tel. 42 633-26-41

Tytuł oryginalny

Łódź. 100. rocznica urodzin Felliniego w AIOA

Źródło:

Materiał własny

Data publikacji oryginału:

09.01.2020