EN
9.03.2022, 08:25 Wersja do druku

Litwa. Spektakl Polskiego Teatru STUDIO w Wilnie w ramach akcji Wileńszczyzna Ukrainie

fot. mat. teatru

Dzisiaj w Centrum Kultury w Nowej Wilejce odbył się spektakl „(Nie)Znana”, na podstawie zapisków Marilyn Monroe w mojej reżyserii. Dziękujemy pięknej widowni.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe, króre zebraliśmy podczas spektaklu oraz pieniądze z zakupu biletów. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na wsparcie naszych Braci z Ukrainy w tej ciężkiej i dziejowej chwili za pośrednictwem Domu Kultury Polskiej w Wilnie i akcji #WileńszczyznaUkrainie. Dziękuję osobno aktorom Justynie Stankiecz, Krzysztofowi Stankiewiczowi oraz akompaniatorowi i muzykowi spektaklu Kazimierzowi Krulikowskiemu, teatralnej obsłudze technicznej i administracyjnej: Renata Semaszkiene, Artūr Armacki Mirosławowi Marcinkiewiczowi oraz Edwardowi Kiejzikowi za ich zawodowy wkład. Dziękujemy dla Pani Dyrektor Marty Ingaunė oraz Centrum Kultury w Nowej Wilejce za współorganizację.

Mam nadzieję, że spektakle naszego Teatru, które odbędą się w Nowej Wilejce zostaną również wsparte udziałem Gimnazjum im. J.I.Kraszewskiego w Nowej Wilejce, aczkolwiek Kulturę musimy tworzyć razem.

Nasi Partnerzy i sponsorzy to Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie", Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie oraz ORLEN LietuvaPolacy i Litwini razem dla UKRAINY!

Slava Ukraini !!!

Kierownik Artystyczna Lila Kiejzik

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne