EN

17.04.2024, 09:39 Wersja do druku

Litwa. Dzień Matki z Polskim Teatrem STUDIO w Wilnie

5 maja o godz. 17.00 w Muzycznym Klubie „Legendos” odbędzie się jubileuszowy spektakl o nie(znanej) Marilyn Monroe z Polskiego Teatru STUDIO w Wilnie.

fot. Bartosz Frątkczak/ mat. organizatora

Symbolicznie z okazji Dnia Mamy, bo Monroe marzyła o macierzyństwie, ale takiej możliwości za życia nie miała: „Jeżeli nie mogę być matką, niech przynajmniej będę aktorką. Ja muszę być kimś! I, cokolwiek to jest, chcę być w tym dobra”.

Zaproś swoją Mamę na ten wyjątkowy, typowo kobiecy spektakl przy lampce szampana i zrób interesujący prezent na Dzień Matki. 

Historia krótkiego, a jakże bogatego życia Marilyn Monroe jest tematem wielu znanych kobiet tego świata, jest tematem dyskusji wielu mężczyzn. Życie tej wielkiej i ciekawej kobiety wielokrotnie opisywane i ekranizowane w całym świecie, tym razem prezentowane w formie spektaklu muzycznego „(Nie)znana” w reżyserii Lili Kiejzik, nieschodzącego z afiszy Teatru już od pięciu lat!

Poznajcie los najbardziej znanej aktorki amerykańskiej, jej życie wewnętrzne a razem lęki i niedole tej pięknej kobiety… Czy Marilyn Monroe to tylko ikona seksualności i elegancji? Czy w jej życiu kryły się także ból, samotność i tragedia? Monodram „(Nie)znana" to opowieść o aktorce, która zmagała się z trudami życia, a na scenie jawiła się jako uśmiechnięta i pełna gracji. 

W roli tytułowej: Justyna Stankiewicz

Reżyseria: Lila Kiejzik

Scenariusz: Sławomir Gaudyn

Fortepian: Viktorija Gan

Choreograf: Marta Ingaunė

Światła i dźwięk: Krzysztof Tankielun, Artur Armacki

Scenografia: Edward Kiejzik

Produkcja: Polski Teatr „Studio” w Wilnie, 2019

Partnerzy: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie i Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”

Bilety: https://store.bilietai.lt/public/lt/event/425329/purchase lub rezerwacja Telefoniczna +37065264613 (lampka szampana w cenie biletu)

* Spektakl w języku polskim z litewskimi napisami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne