EN
1.03.2022, 11:24 Wersja do druku

Legnica. Ukraiński bard zaśpiewa w Teatrze Modrzejewskiej

W piątek (4 marca) o godzinie 19.00 Teatr Modrzejewskiej zaprasza do Art Cafe Modjeska na koncert ukraińskiego barda Romana Hawrana. Wydarzenie jest odpowiedzią i formą podkreślenia solidarności z krajem zaatakowanym w ostatnich dniach przez Rosję. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatr Niezbędnie Potrzebny.

fot. mat. teatru

-  Siłą rzeczy, to co robię zawsze było w mniejszym lub większym stopniu podporządkowane wizji artystycznej. Jeśli jednak ktoś, tak jak ja, ma nieustanny głód tworzenia i obcowania z muzyką, to przy takiej pracy trzeba w jakiś sposób dać upust swojej muzycznej energii. W ten oto sposób moja „szuflada” zaczęła zapełniać się piosenkami i muzycznymi szkicami. Z czasem okazało się, że jest w tym wspólny mianownik – jest wizja na ciekawy muzyczny projekt – tak o swojej twórczości w wywiadzie dla nasze-slowo.pl mówił w 2015 roku Roman Hawrana.

Koncert ukraińskiego barda pod wymownym tytułem „Dyktatorzy, królowie, imperatorzy” już w najbliższy piątek, a podczas jego trwania zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc dla naszych sąsiadów. Wstęp na wydarzenie wolny.

Tytuł oryginalny

Ukraiński bard w Teatrze Modrzejewskiej

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Wątki tematyczne