EN
27.01.2022, 11:20 Wersja do druku

Legnica. Teatr Modrzejewskiej gra z WOŚP

30 stycznia br. odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kolejny raz wraz z WOŚP zagra również Teatr Modrzejewskiej.

Anita Poddębniak ze swoją sukienką / fot. mat. teatru

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy Orkiestry.

Legnicki teatr regularnie angażujący się w różnorakie akcje pomocowe, również i tym razem odpowiada aktywną postawą, w ramach której na licytację (na portalu allegro.pl) przeznaczone zostały dwa teatralne zestawy (bilet-prezent na dowolny spektakl Teatru Modrzejewskiej do wykorzystania do końca czerwca br., płyta „Nasza muzyka” z dziewiętnastoma utworami skomponowanymi do różnych legnickich przedstawień wystawionych po 1995 roku, oraz torba oznaczona jubileuszowym logo Modrzejewskiej z karykaturą patronki autorstwa Tomasza Brody) oraz sukienka Anity Poddębniak ze spektaklu „Cyrano de Bergerac” (2009, reż. Leszek Bzdyl, Krzysztof Kopka).

Pełnomocniczka dyrektora Modrzejewskiej ds. społecznych informuje również, że w dniu Finału, od godziny 12.00, przed wejściem do Teatru, we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Niezbędnie Potrzebny, zostanie otwarte stoisko z ciepłą herbatą dla wolontariuszy. Będą również specjalnie upieczone na tę okazje ciastka, oraz puszka, wrzucając do której będzie można wesprzeć cel 30. Finału WOŚP.

Aukcja pierwszego zestawu teatralnego dostępna jest – TUTAJ.

Aukcja drugiego zestawu teatralnego dostępna jest – TUTAJ.

Aukcja sukni ze spektaklu „Cyrano de Bergerac” dostępna jest – TUTAJ.

Tytuł oryginalny

Teatr Modrzejewskiej gra z WOŚP

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Wątki tematyczne