EN
1.03.2022, 11:14 Wersja do druku

Legnica. Teatr Modrzejewskiej aktywnie pomaga uchodźcom

Teatr Modrzejewskiej aktywnie angażuje się w pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Pracownicy teatru włączają się w zbiórkę darów prowadzoną od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 w hallu Starego Ratusza. W dyspozycję potrzebujących THM przekazuje również trzypokojowe mieszkanie z wyposażeniem oraz oferuje pomoc w transporcie.

fot. mat. teatru

„Drodzy Widzowie, Przyjaciele Teatru,

w tych tragicznych dla naszych Sąsiadów chwilach ogromną wartością jest ludzka solidarność i pomoc potrzebującym. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przyłącza się do akcji pomocy dla Ukrainy. Przyłączamy się do zbiórki darów. Jesteśmy w kontakcie z oddziałem legnickim Związku Ukraińców w Polsce.

W tej chwili potrzebne są przede wszystkim:
- koce,
- śpiwory,
- karimaty,
- ręczniki,
- pościel,
- środki czystości,
- produkty z dłuższą datą przydatności do spożycia,
- woda butelkowana.

Lista będzie aktualizowana. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00 w hallu Starego Ratusza (wejście od kawiarni Ratuszowa)”.

Oferowane przez Teatr Modrzejewskiej trzypokojowe mieszkanie z wyposażeniem, gotowe do przyjęcia uchodźców, zostało już zajęte.

We wszelkich sprawach związanych z akcją pomocową prosimy o kontakt z pełnomocniczką dyrektora ds. społecznych Katarzyną Odrowską (tel. 533 545 546, e-mail: [email protected]).

Niech żyje wolna Ukraina!

AKTUALIZACJA: Rankiem 1 marca teatralne mieszkanie Modrzejewskiej zostało zamieszkane przez rodzinę uchodźców z Ukrainy: siostry Alinę i Ludmiłę oraz ich dzieci Margarytę, Sofiję, i Vladyslava oraz babcię Nelę. Dzieci mają siedem (dziewczynka) i dziesięć lat (dziewczynka i chłopiec), a cała rodzina jest już bezpieczna i odpoczywa po długotrwałej podróży.

Tytuł oryginalny

Legnicki teatr aktywnie pomaga uchodźcom

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Autor:

Konrad Pruszyński

Data publikacji oryginału:

27.02.2022

Wątki tematyczne