EN
30.11.2021, 15:35 Wersja do druku

Legnica. Apel Jacka Głomba do teatralnych widzów

- Zdecydowaliśmy się poprosić widzów, którzy zaszczepili się, o dobrowolne - podkreślam dobrowolne - okazywanie certyfikatów covidowych. Pozwoli nam to powiększyć nasze widownie - pisze w liście do legnickiej publiczności Teatru Modrzejewskiej dyrektor tej sceny Jacek Głomb w związku z obowiązującymi od 1 grudnia br. antycovidowymi obostrzeniami.

fot. mat. teatru

Drodzy Widzowie.

wspólnie z Wami martwimy się naszą przyszłością w rozhulanej czwartej fali pandemii. Jednak nasze hasło „Gramy dla Was” zobowiązuje. Dlatego – zachowując wszelkie wymogi bezpieczeństwa i ostrożności, stosując się do rozporządzeń i wytycznych – zaplanowaliśmy dla Was grudniowe wydarzenia artystyczne.

Według najnowszych obostrzeń ma być nas na widowni trochę mniej bo 50 procent, ale przywilejem zostali obdarzeni (już wcześniej zresztą) zaszczepieni na Covid-19. Ich obecności nie wlicza się bowiem do limitu publiczności. Dlatego zdecydowaliśmy się poprosić widzów, którzy zaszczepili się, o dobrowolne - podkreślam dobrowolne - okazywanie certyfikatów covidowych. Pozwoli nam to powiększyć nasze widownie.

Bezpieczeństwo widzów oraz pracowników Teatru jest dla nas priorytetem. Ale nie możemy nie realizować naszej misji, która choć trochę ociepla wspólną rzeczywistość. Paradoksalnie tytuł najnowszej premiery, wariacji szekspirowskiej „Świat na głowie”, mocno wpisuje się w to, co wokół nas. Ale wierzymy, że znajdziecie choć trochę wytchnienia w świecie kostiumów i fryzur, zaprojektowanych przez Małgorzatę Bulandę, w zwariowanej opowieści napisanej przez Roberta Urbańskiego, w pomysłach na ruch sceniczny Witolda Jurewicza, wreszcie w muzyce kultowych w Legnicy Kormoranów. W szekspirowskiej wariacji zagrają dla Was prawie wszyscy aktorzy Modrzejewskiej. Przybywajcie 17 i 18 grudnia o 19.00!

Bo nasze zawołanie zobowiązuje: Gramy dla Was!

Z artystycznym pozdrowieniem
Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne