EN

14.05.2021, 09:45 Wersja do druku

Łańcut. 60. Muzyczny Festiwal jednak się odbędzie! W formie hybrydowej

Koncert plenerowy, występy we wnętrzach łańcuckiego zamku i telewizyjne transmisje. Tak zapowiada się tegoroczny jubileuszowy Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie odbędzie się nie w maju jak poprzednie edycje, a na przełomie czerwca i lipca. Zmiana terminu podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną. 

Tegoroczny festiwal przyjmie formę hybrydową. W jego programie znajdą się więc zarówno koncerty na żywo w zabytkowych wnętrzach Muzeum Zamku w Łańcucie i Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, i w plenerze, jak i transmisje wcześniej zarejestrowanych występów tych artystów, którzy nie będą mogli zjawić się na Podkarpaciu osobiście. 

– Szczegółowy program przedstawimy 20 maja. Sprzedaż biletów rozpocznie się natomiast 1 czerwca – przekazuje prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej
i Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Od początku swojego istnienia festiwal oferuje swoim słuchaczom wzorowe wykonania arcydzieł światowej i polskiej literatury muzycznej. W jego sześdziesięcioletnej historii wybrzmiewały dzieła dawne i współczesne, utwory instrumentalne, wokalne i wokalno- instrumentalne, takie jak oratoria i opery.

Wśród światowej sławy artystów, którzy wystąpili podczas poprzednich edycji Muzycznego Festiwal w Łańcucie, są m.in.: Adam Harasiewicz, Joseph Malovany, Mischa Maisky, Shlomo Mintz, Jose Carreras, Ive Mendes, Roberto Alagna, The King’s Singers i Piotr Beczała.

Tytuł oryginalny

60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie jednak się odbędzie! W formie hybrydowej

Źródło:

www.rzeszow-news.pl
Link do źródła

Autor:

(cm)