EN

27.09.2022, 13:05 Wersja do druku

Krosno. „Scena l piętro” - nowa scena koncertowo-teatralna

Inne aktualności

„Scena l piętro” - tak ma się nazywać kameralna sala koncertowo teatralna. Artysta Marek Wiatr urządza ją w Domu Nauczyciela w Krośnie. 

Marek Wiatr - artysta z Jedlicza, śpiewak operowy, malarz i współtwórca Festiwalu Żarnowiec od ponad 26 lat prowadzi Szkołę Wokalno-Aktorską w budynku Domu Nauczyciela przy ul. Łukasiewicza w Krośnie. I w tym właśnie miejscu postanowił zrealizować swój pomysł. - Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem stworzenia sceny kameralnej, na której będzie można wystawiać małe formy teatralne, organizować koncerty operetkowe, muzyki żydowskiej, poezji śpiewanej czy muzyki jazzowej. Postanowiłem ją nazwać „Scena l piętro" - mówi. Miejsce ma już nie tylko nazwę, ale też scenografię, przygotowaną przez artystę z Jedlicza. Tworzą ją obrazy inspirowane sztuką współczesną. Marek Wiatr liczy na to, że jego pomysł spotka się z dobrym przyjęciem a „Scena l piętro" stanie się docenianym miejscem na mapie kulturalnej Krosna. - Istnieją w Polsce podobne sale kameralne cieszące się dużym powodzeniem, np. Klub Muzyczny „Owczarnia" w Szczawnicy. Wielu miłośników poezji śpiewanej z Krosna i okolicy wyjeżdża na koncerty do innych miast, teraz będą mogli posłuchać muzyki, którą lubią, u siebie.

Chce wykorzystać kontakty z wieloma artystami i ma nadzieję, że uda mu się zaprosić ich do współpracy, a występy staną się cykliczne. 

„Scena 1 piętro" zainauguruje działalność 23 października. Planowany jest koncert artystów „Piwnicy pod Baranami"

Tytuł oryginalny

Marek Wiatr tworzy nową scenę koncertowo - teatralną w Krośnie

Źródło:

Nowiny Gazeta Codzienna

Autor:

Ewa Gorczyca

Data publikacji oryginału:

27.09.2022