EN

9.10.2020, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Październik w Teatrze Variete

W jesiennym repertuarze Variete do wyboru cieszący się niesłabnącą popularnością musical „Chicago”, „Opera za trzy grosze” — dynamiczny i przewrotny spektakl muzyczny z elementami magii i pirotechniki oraz „Dziewczyna z plakatu” — zabawna farsa muzyczna stworzona przez mistrza gatunku: Raya Cooneya. Widzowie będą mogli również zobaczyć „Wieczór Komedii Improwizowanej” oraz „Broadway Exclusive”.

Czy to romans, czy kryminał?

„Opera za trzy grosze”to jedno z najciekawszych dzieł w historii teatru muzycznego i dramatycznego. Historia niebezpiecznego człowieka dziewiętnastowiecznego Londynu, który dla mieszkańców, swoich współpracowników i kobiet potrafi być bezwzględny. Jednak, gdy na jego drodze stają Polly Peachum i jej ojciec Jonatan Jeremiasz Peachum, sprawy nabierają szalonego rozpędu. Opera za trzy grosze”w Variete to elektryzujący spektakl muzyczny z elementami magii, efektami pirotechnicznymi, magicznymi sztuczkami oraz cyrkowymi popisami.

Bez ustalonego scenariusza

Wieczór Komedii Improwizowanej to spektakl autorstwa Grupy AD HOC, który składa się z kilkunastu skeczy tworzonych na oczach widzów. Gośćmi specjalnymi najbliższego spotkania będą Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo z Kabaretu Jurki. Co tym razem wydarzy się na scenie i w jakie postacie wcielą się aktorzy? Z jakimi problemami zmierzą się bohaterowie historii? Wszystko wyjaśni się już 20 października.

Cały ten Broadway

Ponadto widzowie Teatru Variete będą mieli okazję zobaczyć ekscytujące showpodczas którego zabrzmią bestsellery z kultowych musicali i hity muzyki filmowej. „Broadway Exclusive”to widowisko w amerykańskim, spektakularnym stylu stworzone przez Jakuba Wociala. Za stronę muzyczną odpowiada Jan Stokłosa, a za zjawiskową choreografię hiszpański reżyser, tancerz i producent Santiago Bello. W programie wydarzenia zabrzmią m.in. piosenki George’a Gershwina, Andrew Lloyda Webera i Leonarda Bernsteina z musicali „Porgy & Bess”, „Upiór w operze” czy „West Side Story”.

Krakowski Teatr Variete

www.teatrvariete.pl

ul. Grzegórzecka 71 | tel. 12 442 78 02, 12 442 78 03

REPERTUAR

10.10 (sobota), godz. 18:00, Opera za trzy grosze, B. Brecht, K. Weill, reż. J.J. Połoński, chor. J. Staniek

11.10 (niedziela), godz. 17:30, Opera za trzy grosze, B. Brecht, K. Weill, reż. J.J. Połoński, chor. J. Staniek

17.10 (sobota), godz. 18:00, Dziewczyna z plakatu, R. Cooney, J. Chapman, reż. J. Szydłowski

18.10 (niedziela), godz. 17:30, Dziewczyna z plakatu, R. Cooney, J. Chapman, reż. J. Szydłowski

20.10 (wtorek), godz. 19:00, Wieczór Komedii Improwizowanej, Grupa AD HOC i goście specjalni

22.10 (czwartek), godz. 19:00, Chicago, F. Ebb, B. Fosse, reż. W. Kościelniak, kier. muz. S. Bernatowicz, z napisami w jęz. angielskim

Źródło:

Materiał nadesłany