EN

21.09.2023, 11:01 Wersja do druku

Kraków. Zbliża się premiera „Preskotu” w Teatralnym Instytucie Młodych

Teatralny Instytut Młodych zaprasza na premierę spektaklu „Preskot” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, która odbędzie się 7 października na Scenie Kolorowej.

fot. mat. teatru

Są takie chwile w życiu, kiedy wydaje się, ze dziecko przejmuje odpowiedzialność za rodziców. Przestaje zadawać trudne pytania, bo rodzice przestali dawać mu trudne odpowiedzi. Ale przecież czuje i rozumie, że wokół źle się dzieje. Czasem jednak jest to ciężar zbyt duży do uniesienia przez małego człowieka, dlatego potrzebuje on pomocy. A któż może przyjść z pomocą, jak nie przyjaciel…

Tak też zdarzyło się w życiu dziesięcioletniego Jacksona. Kiedy jego świat zachwiał się w posadach, kiedy kłopoty przytłoczyły jego rodziców, a poczucie bezpieczeństwa dzieci zostało wystawione na wielką próbę u boku chłopca pojawił się przyjaciel. Mruczący, gadający, wielki kot…

„Preskot” to opowiedziana z wielką wrażliwością, czułością i humorem historia, o potrzebie komunikacji i prawdy w rodzinie, o potrzebie bliskości, która uruchamia wyobraźnię i najcieplejsze uczucia, pomagające przetrwać najtrudniejsze chwile.

TWÓRCY
Tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp
Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Scenografia i kostiumy: Barbara Ferlak
Muzyka: Andrzej Bonarek
Tekst piosenki: Michał Zabłocki
Konsultacje choreograficzne: Magdalena Kawecka, Adrianna Mrowiec (asystentka)
Reżyseria światła: Tomasz Grygier

OBSADA
Krzysztof Oleksyn, Anna Pijanowska, Paweł Kumięga, Beata Schimscheiner, Piotr Pilitowski, Justyna Litwic, Kajetan Wolniewicz.

Rysunek Leona lat 6, wyłoniony w konkursie spośród zgłoszeń z zaprzyjaźnionych szkół.

Źródło:

Materiał nadesłany