EN

1.02.2022, 17:02 Wersja do druku

Kraków. Wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury

Marta Wakuła-Mac "3" / fot. mat. organizatora

Oprócz stałych wystaw prac Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza, w pozostałych galeriach NCK wciąż prezentowane są nowe ekspozycje. Do końca lutego można jeszcze oglądać tematyczną wystawę Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a w drugim tygodniu tego miesiąca w Centrum zostaną zaprezentowane dwie kolejne ekspozycje.

Treści zawarte w twórczości Lema nieustannie inspirują artystów: malarzy, pisarzy, twórców filmowych i teatralnych. Zainspirowały również fotografów z Krakowskiego Klubu Fotograficznego. I tak powstały zdjęcia – ponad 40 członków KKF prezentuje je na wystawie „Stanisław Lem – inspiracje” (wystawa czynna do 27 lutego).

W drugim tygodniu lutego w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną otwarte dwie nowe ekspozycje. Pierwszą z nich jest wystawa prac Marty Wakuły-Mac. „Z czułości” to wykonane w technice linorytu i suchej igły akty oraz przedstawienia kwiatów, które powstały w czasie pandemicznej niepewności. Sylwetki kobiet ukryte w zmysłowym ogrodzie odpoczywają w girlandach magnolii, inne, spowite jarzębiną i śnieguliczką, śpią w płatkach maku, gdzieś na granicy życia i wiecznego snu (10 lutego – 10 marca).

Druga propozycja to „AKTualnie. Uziemione” - wystawa grafik Jana Bosaka. Przechowywane w pamięci obrazy - pozy modelek, nastrój i emocje, pejzaż kobiecego ciała, piękno linii, powoływanie struktur, tajemnicza gra pomiędzy figurą i tłem. Na wystawie prezentowana będzie również seria drzeworytów artysty, będąca echem jego wyprawy do krakowskiego Muzeum Lotnictwa (10 lutego – 10 marca)

Marta Wakuła - Mac i Jan Bosak w swojej twórczości sięgają po różnie techniki graficzne. Dysponując wszechstronnym warsztatem plastycznym oraz niczym nieskrępowaną wyobraźnią tworzą oryginalne i zarazem perfekcyjne kompozycje. Na co dzień oboje prowadzą warsztaty graficzne w Otwartej Pracowni Grafiki Nowohuckiego Centrum Kultury.

NCK wystawy ||luty 2022
KRAKOWSKI KLUB FOTOGRAFICZNY „Stanisław Lem - inspiracje"
13 stycznia -27 lutego, FOTO-GALERIA
wstęp wolny

MARTA WAKUŁA-MAC „Z czułości” - wystawa grafik
10 lutego – 10 marca, Szara Galeria CENTRUM
wstęp wolny

JAN BOSAK „AKTualnie. Uziemione” – wystawa grafik
10 lutego – 10 marca, Czarna i Złota Galeria CENTRUM
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO -stała wystawa malarstwa
Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 - 19.00
bilety – 15/12 zł

JERZY DUDA-GRACZ - GALERIA AUTORSKA -stała wystawa malarstwa i grafiki
Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
czynna: wtorek-niedziela, w g. 13.00 - 19.00
bilety – 15/12 zł

Źródło:

Materiał nadesłany