EN
29.04.2022, 08:20 Wersja do druku

Kraków. Wkrótce w Teatrze Barakah „Anioly wAmeryce, czyli demony w Polsce”

Teatr Barakah zapraszamy na majową premierę! „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce ”gramy premierowo 7 i 8 maja o 19:00, a potem 28 i 29 maja o 19:00.

fot. Piotr Kubic

Punktem wyjścia do spektaklu jest znany wszystkim dramat pt. „Anioły w Ameryce”. Jest on jednak jedynie inspiracją, która popchnęła twórców do stworzenia opowieści dziejącej się tu i teraz, w Polsce XXI wieku.

„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” to teatr dokumentalny. Autor scenariusza Michał Telega zaprosił do zespołu ludzi na różnych etapach swej artystycznej drogi, głównie takich, którzy dopiero ją rozpoczynają. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu marzeń. Scenariusz Telegi został oparty na wielu godzinach rozmów z nimi, między nimi, naszych rozmów, które stały się konfrontacjami przeżyć i doświadczeń, pełnymi emocji, które potrafią zarówno rozwalać, jak i relaksować.

Osobiste doświadczenia artystów wepchnięte w anielską strukturę to historie ukrywania się, wychodzenia z szafy, mniej i bardziej efektownych coming outów, historie osobiste i współczesne. Udokumentowane zostały nasze historie, ale przejrzeć się może w nich każdy, również Ty! Bo przecież każdy ma coś do ukrycia, z czym boi się wyjść z szafy do społeczeństwa.

autor: Michał Telega

reżyseria: Michał Telega

muzyka: Piotr Korzeniak

choreografia: Piotr Mateusz Wach

obsada: Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Ana Nowicka, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński, Dawid Tas

Linki do informacji i spektaklu, zdjęć, materiałów video i recenzji:

https://teatrbarakah.com/spektakle/anioly-w-ameryce-czyli-demony-w-polsce/

Data premiery: 7 maja 2022

Czas trwania:

BILETY

✘ Zakup:

- w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00

- http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/

- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

✘ Rezerwacja:

- [email protected]

- 12 397 80 47


Źródło:

Materiał nadesłany