EN

26.06.2021, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Wkrótce premiera w Teatrze Słowackiego

W Teatrze im. Słowackiego ostatnie próby przed premierą sztuki” „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w tłumaczeniu Iwony Nowackiej i w reż. Wojtka Klemma.

fot. Bartek Barczyk

„Powarkiwania Drogi Mlecznej” Bonn Parka to idealny dramat by postawić wszystko na głowie. Na scenie. Poza nią przecież już od dawna wszystko na głowie stoi. Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie.

My, twórcy czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy.

A z resztą... jak pewnie sami czujecie – teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach.

Na scenie aktorki i aktorzy Teatru w Krakowie: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Zawiślak - Dolny, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Marcin Kalisz, Dominik Stroka.

Pozostali twórcy: scenografia: Magdalena Gut, kostiumy: Julia Kornacka, muzyka: Ola Rzepka, wideo: Natan Berkowicz, choreografia: Anna Krysiak, reżyseria świateł: Marta Heberle, asystentka reżysera: Zdenka Pszczołowska, inspicjent: Iwona Cieślik, producent: Bartosz Jelonek.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

Na www.teatrwkrakowie.pl dostępne są bilety na pierwsze popremierowe spektakle: 4, 6, 7 lipca.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Scena MOS, ul. Rajska 12

Bonn Park „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w tłumaczeniu Iwony Nowackiej

Reżyseria Wojtek Klemm

Dramaturgia Tomasz Cymerman

Premiera 3 lipca 2021.


Źródło:

Materiał nadesłany