EN

17.05.2021, 08:44 Wersja do druku

Kraków. W Teatrze Barakah wernisaż w Międzynarodowym Dniu przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii

Po burzliwej dyskusji inaugurującej projekt "Uwaga! Strefa LGBT" Teatru Barakah o sytuacji prawnej mniejszości seksualnych w Polsce czas na wystawę. Wernisaż "Antrum" prezentujący prace Jana Warlikowskiego i Ka Katharsis 17 maja, dokładnie w Międzynarodowym Dniu przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

Swoim projektem Teatr Barakah chce wesprzeć osoby nieheteronormatywne, które w Polsce są dyskryminowane i prześladowane. - To nasza odpowiedź i stanowcza niezgoda na sytuację osób LGBTIQ w Polsce, której wstydliwym symbolem stały się tzw. strefy wolne od LGBT powstające w całym kraju - podkreślają Ana Nowicka i Monika Kufel, dyrektorki Teatru Barakah.

Wystawa, LGBT, twórczość

W ramach projektu odbywają się debaty (pierwsza, z udziałem pełnomocniczki prezydenta miasta Krakowa ds. polityki równościowej Niny Gabryś; Mikołaja Świstowskiego - adwokata, członka Krajowej Rady Adwokackiej współpracującego z Federacją Znaku Równości, oraz prawniczki, członkini zarządu krakowskiego okręgu partii Razem Aleksandry Owcy, była transmitowana w sieci 29 kwietnia), ale i wydarzenia artystyczne. W Międzynarodowym Dniu przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy „Antrum” twórczości malarza, poety i performera Jana Warlikowskiego oraz kreatorki sztuki LGBT Ka Katharsis.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Barakah. "Uwaga! Strefa LGBT" w Międzynarodowym Dniu Homofobii, Transfobii i Bifobii

Źródło:

„Dziennik Polski” online