EN

18.01.2022, 09:28 Wersja do druku

Kraków. W niedzielę dwudziestolecie Krakowskiego Salonu Poezji

W najbliższą niedzielę 23 stycznia, jak zawsze punktualnie o 12.00, serdecznie zapraszamy do Starego Teatru na wyjątkową edycję Krakowskiego Salonu Poezji. Właśnie wtedy, na Dużej Scenie, świętować będziemy jego dwudziestolecie i jednocześnie 700. spotkanie.

fot. Ryszard Kornecki

Tego dnia byli i obecni gospodarze: Anna Dymna, Anna Burzyńska, Bronisław Maj, Waldemar Raźniak, Jacek Romanowski, Józef Opalski, Krzysztof Orzechowski i Krzysztof Głuchowski przeczytają wiersze ks. Jana Twardowskiego. Na skrzypcach zagra wieloletnia przyjaciółka Salonu Halina Jarczyk, której przy fortepianie będzie towarzyszyć Jacek Bylica.

Pisałem we wstępie do „kroniki salonowej”, że jest ona „kroniką wzruszenia i uśmiechu”. Przez następnych sto spotkań z poezją obserwowałem bacznie i wykonawców, i publiczność, żeby moją diagnozę potwierdzić. Nic się nie zmieniło; ta sama atmosfera skupienia i promienności, takie samo wzruszenie i zaduma. Może tylko nastrój Salonu jest bardziej „rodzinny”, jak wśród dobrych znajomych, którzy przychodzą, wiedząc doskonale po co, co ich czeka i na co mogą liczyć.

(Józef Opalski, Sto Salonów temu…w: Krakowski Salon Poezji w Teatrze im. Juliusza Słowackiego,

na zdj. na zdj. Anna Dymna, Łukasz Szczepanowski, Ewa Kai m i Jerzy Trela; fot. Ryszard Kornecki

Źródło:

Materiał nadesłany