09.07.2020, 08:38 Wersja do druku

Kraków. W lipcu na deskach Słowackiego kryminał, klasyka i nowa polska proza

fot. Michał Ramus

 W niedzielne popołudnie na Rynku pojawili się tajemniczy mnisi. Ci którzy ich spotkali, mogli zdobyć promocyjne zaproszenia na spektakl do teatru, tak aktorzy Słowackiego zachęcali krakowian do powrotu na spektakle.

Na scenie Słowackiego w MOS-ie w miniony weekend „Miłość” przy pełnej sali, oczywiście, pełnej zgodnie z wytycznymi, czyli najwyżej połowa widowni. Na scenie Anna Polony i Jan Peszek, jak zawsze, znakomici w historii na motywach powieści „Spóźnieni kochankowie”. 

- Zauważamy, że widzowie wracają powoli. Zdarza się, że ci, którzy przyszli na jeden spektakl, wykupują także bilety na kolejne. Można więc powiedzieć, że najpierw wrócili fani teatru – mówi Marta Pawlik, rzecznik prasowy Teatru im. Słowackiego.

Rozmodleni mnisi prosto ze średniowiecznego opactwa, którzy na krakowskim Rynku wykonali fragmenty „Pieśni nad Pieśniami” to happening zachęcający do odwiedzenia teatru nie tylko przez amatorów spektakli na żywo. Lato w mieście to także perspektywa odkrycia uroków teatru dla tych, którzy z tą dziedziną sztuki nie byli dotąd za pan brat.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wakacje w mieście. A może by tak do teatru? W lipcu na deskach Słowackiego kryminał, klasyka i nowa polska proza

Źródło:

Dziennik Polski online

Autor:

Anna Piątkowska

Tematy w toku