EN

2.09.2020, 11:46 Wersja do druku

Kraków. W Grotesce przygotowania do premiery

Długo oczekiwana nowość Sceny dla Dzieci zostanie zaprezentowana już we wrześniu. Premiera spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, zaadaptowana przez reżysera Lecha Walickiego, to propozycja świeża i pełna poczucia humoru.

Spektakl zaskoczy fanów powieści Justyny Bednarek, bo w adaptacji przygotowanej na scenę dochodzi do spotkania bohaterów i splotu wątków. Niezmienny pozostanie zbiór mądrych wniosków płynących z przedstawionej historii. – mówi reżyser spektaklu Lech Walicki.

Wielość wątków, zróżnicowanie charakterów i historii o lekkim zabarwieniu kryminalnym ucieszy widzów, którzy będą mogli przekonać się, co się dzieje ze skarpetkami, których brakuje w szufladzie niemal po każdym praniu. Tą pełną poczucia humoru sztukę charakteryzuje stylowa scenografia Małgorzaty Zwolińskiej, sugestywna muzyka Jacka Stankiewicza i skoczna choreografia Macieja Florka. W spektaklu wystąpią Barbara Cieślak, Dominika Guzek, Olga Przeklasa, Krzysztof Grygier, Adam Godlewski, Bartłomiej Olszewski i Jakub Popławski.

„Niesamowite przygody…” już 26 września na scenie Teatru Groteska. Kraków.

Źródło:

Materiał własny