EN

12.05.2021, 13:08 Wersja do druku

Kraków. W Cricotece "Warsztaty na wynos"

Otaczająca rzeczywistość była dla Tadeusza Kantora bardzo inspirująca. Codzienne obserwacje, banalne praktyki, nudne czynności zmieniały się w odkrywanie niezwykłości świata i… dzieła sztuki.

Cricoteka zaprasza do zabawy w eksplorowanie przestrzeni teatralnej – w sobie i wokół siebie. Co da się robić w domu? Codziennie możemy szukać nowych pomysłów do twórczych zadań. Inspirację wprawdzie czerpiemy ze zwykłych czynności, ale z pomocą przychodzi sztuka!

Tym razem to my chcemy Was „odwiedzić”! Dlatego przygotowaliśmy pakiety z materiałami, ilustracjami, ciekawostkami i zadaniami teatralnymi – informuje na swojej stronie.

Każdy pakiet Warsztatów na wynos to pełen zestaw materiałów do działania oraz szczegółowa instrukcja, która pozwoli Wam odkrywać nowe wymiary codzienności.

Pierwszy z nich – warsztat konstrukcyjny związany jest z budynkiem Cricoteki. Zbuduj muzeum zgodnie ze swoją wyobraźnią!

Co dwa tygodnie, w czwartki, będziemy przygotowywać dla Was nowy, wyjątkowy zestaw. Pierwszy z nich już teraz jest do nabycia w Circotece, a nowy pakiet pojawi się 20 maja

Pierwszy zestaw to warsztat konstrukcyjny.Nawiązuje do budynku Cricoteki, który jest niezwykłym połączeniem dwóch różnych budowli – starej elektrowni oraz nowoczesnej konstrukcji ze stali, co sprawia, że z zewnątrz wygląda bardzo intrygująco.
Jak inaczej mogłaby wyglądać Cricoteka? Zbuduj muzeum zgodnie ze swoją wyobraźnią.

Warsztatowy pakiet można kupić w kasie Cricoteki.
Cena pakietu to 20 zł


Źródło:

Materiał nadesłany