EN

18.06.2020, 15:03 Wersja do druku

Kraków. Trwa rekrutacja na bezpłatne półkolonie w Teatrze Nowym Proxima

Teatr Nowy Proxima zaprasza do udziału w bezpłatnych półkoloniach realizowanych w ramach programu Lato w Teatrze. Rekrutacja trwa do 26 czerwca. 

TEATRALNE STUDIO HIP-HOPOWE to próba połączenia dwóch, z pozoru nie mających ze sobą zbyt wiele wspólnego, dziedzin sztuki, jakimi są teatr i muzyka hip-hopowa. 
Podczas wspólnej pracy odwołamy się między innymi do fenomenu jakim stał się Mata i jego utwór "Patointeligencja", obejrzymy rejestrację spektaklu "To my jesteśmy przyszłością!" w reżyserii Jakuba Skrzywanka (reżyser zaprosił do współpracy młodzież i na podstawie ich historii stworzył spektakl w którym zagrało czworo nastolatków - aktorów amatorów), przyjrzymy się młodym artystom i ich twórczości (między innymi JanRapowanie,Taco Hemingway), ale również nastolatkom, którzy wpływają na świat - między innymi Grecie Thunberg i Malali Yousafzai. Zajmiemy się także mediami społecznościowymi i przyjrzymy im się zarówno jako narzędziom marketingowym, jak i źródłom informacji, porozmawiamy o ich roli w kreowaniu trendów, poglądów i popularności.

W trakcie półkolonii odbywać się będą warsztaty z pisania tekstów, warsztaty choreograficzne, wokalne, muzyczne, dziennikarskie oraz scenograficzno-kostiumograficzne, które zakończą się pokazem finałowym.

Prowadzący: Piotr SiekluckiPrince NegatifMałgosia FatalskaKarolina PurłanPaweł Harańczyk, Karol Miękina, Wojciech Bonowicz 

Partnerzy: Lato w teatrzeInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoFundacja Wawel z RodzinąFundacja Miasto Literatury

Termin: 6-19 lipca 2020r.

Gdzie: Teatr Nowy Proxima w Krakowie (kameralne grupy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i wymagań sanitarnych)

Dla kogo: młodzież w wieku 13-16 lat interesująca się muzyką, hip-hopem, pisaniem piosenek, interesująca się tańcem, tworzeniem scenografii i kostiumów, dziennikarstwem, teatrem.

Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny do pobrania na stronie: https://www.teatrnowy.com.pl/projekt/lato-w-teatrze/

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja do udziału w Teatralnym Studiu Hip-Hopowym trwa do 26 czerwca.

Szczegóły o programie Lato w teatrzehttp://www.latowteatrze.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

18.06.2020

Wątki tematyczne