EN
20.01.2021, 12:31 Wersja do druku

Kraków. Teatrzyk w twoim domu – wyniki konkursu

W dniach 4-15 stycznia odbył się wirtualny Festiwal Teatrów Dla Dzieci, a wraz z nim konkurs. Zaprosiliśmy naszych widzów do zabawy w teatr. Zaproponowaliśmy, by uruchomili wyobraźnię i stworzyli w swoich domach mini spektakle teatralne inspirowane zimową literaturą dla dzieci - przypominają organizatorzy.  By ułatwić to zadanie przygotowaliśmy kilka niedokończonych historii, szkice dające się twórczo rozwinąć. Konwencja i forma były dowolne, a ograniczenia związane wyłącznie z pomysłowością twórców.

Cieszymy się, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Okazało się, że mogliśmy liczyć na niezwykłą kreatywność i zaangażowanie uczestników konkursu, którzy całymi rodzinami wzięli udział w tej teatralnej grze.

Mamy nadzieję, że towarzyszące Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci warsztaty pomogły młodym twórcom zrealizować to zadanie.

Spośród wszystkich nadesłanych spektakli (z całej południowej Polski), przygotowanych przez młodych scenarzystów, aktorów i reżyserów, wybraliśmy najciekawsze, by zaprezentować je na wirtualnej Scenie NCK!

WYNIKI konkursu:

I nagroda

przedstawienie „Fiołek na biegunie” – Grupa „Cztery-szmery”

Za plastyczną aurę przedstawienia oraz wyjątkowy nastrój, wspaniałą oprawę muzyczną i tajemnicę przekazu, spójność prezentacji, kreatywność oraz za zaangażowanie całej rodziny.

II nagroda

przedstawienie „Jestem Hugo – opowieść wigilijna” – Zgodna Grupa

Za wykorzystanie wielu technik teatralnych, pełną pasji i emocji grę aktorską oraz rodzinne wsparcie.

III nagroda

przedstawienie „Dziesięć bałwanków” – Teatr Bodzio

Za dobór ciekawej techniki teatralnej – teatr cieni, interesującą interpretację wiersza oraz zabawne potraktowanie tematu.

Wyróżnienie
przedstawienie „Odwiedziny Mikołaja” – Grupa „Trzy siostry”

Za pomysłowość w wykorzystaniu przestrzeni scenicznej, potęgę wyobraźni, swobodę twórczą, naturalność oraz za brak strachu przed zimnem.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za ich wysiłek i pasję w tworzeniu domowych teatrzyków oraz wyrażają uznanie dla rodziców i opiekunów za zaangażowanie w przygotowaniu prezentacji.

Dla uczestników konkursu Organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe i upominki oraz vouchery do wykorzystania w Nowohuckim Centrum Kultury.

W sprawie przekazania nagród Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi Uczestnikami indywidualnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom konkursu TEATRZYK W TWOIM DOMU!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne