EN

1.02.2022, 11:44 Wersja do druku

Kraków. Teatr Nowy Proxima zaprasza na spektakle w lutym! Również w Katowicach

fot. mat. teatru

Już w najbliższy piątek będziemy mieć przyjemność zagrać dla publiczności w Katowicach w ramach 15. Katowickiego Karnawału Komedii. „Kazik, ja tylko żartowałem” to muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych.

Dramat „Kazik, ja tylko żartowałem” został napisany przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Ziemowita Szczerka.

Z Katowic wracamy do Krakowa, by w pierwszy weekend lutego zagrać premierę „Małego Księcia”, na który serdecznie zapraszamy mniejszych i większych widzów. Pokaz przedpremierowy upewnił nas w przekonaniu, że Dzieci i Młodzież tęsknią za teatrem, dlatego będziemy na nich czekać w niedzielę, 6 lutego, w samo południe!

Z kolei wieczorową porą, 5 i 6 lutego, zapraszamy na przejmujący monodram Katarzyny Chlebny „Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk” w reżyserii Julii Mark, w którym poruszany zostaje temat kobiety skazanej na wykluczenie. Sto pięćdziesiąt lat temu policjanci wtargnęli do celi w krakowskim klasztorze Karmelitanek Bosych, opodal dzisiejszej ulicy Kopernika. Gołe ściany, zamurowane okno, rozrzucona na podłodze słoma i odchody – a w tej „scenografii” zagłodzona naga kobieta. Barbara Ubryk spędziła w tych warunkach dwadzieścia lat.

W lutym niezmiennie zapraszamy również na spektakl „Kora. Boska” w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Chlebny. Ostatnie bilety dostępne na pokazy w dniach 10-13 lutego oraz 18-20 lutego.

18 i 19 lutego wracamy ze spektaklem „Sex, dragi i apetyt na DESTRUKCJE, czyli bardzo intymna biografia GUNS N`ROSES” w reżyserii Piotra Siekluckiego. Role grane przez Tomasza Schimscheinera oraz Piotra Siekluckiego zostały okrzyknięte przez krytykę jako brawurowe, dlatego tą energią i brawurą chcemy dalej dzielić się z naszą widownią.

Luty kończymy buntowniczym spektaklem „Czarownice, wszystkich nas nie spalicie”Iwony Kempy i Anny Bas, który powstał w odpowiedzi na manifesty i strajki kobiet - kobiet NIE-grzecznych, NIE-wierzących, NIE-zamężnych i NIE-złomnych, które nie mieszczą się w istniejących ramach pożądanej „kobiecości” i walczą o wyzwolenie z patriarchalnego reżimu i zasad, narzucanych przez państwo i religijny fundamentalizm.

Teatr Nowy Proxima

Ulica Krakowska 41, Kraków

Bilety i repertuar: https://teatrnowy.com.pl/repertuar/

Źródło:

Materiał nadesłany