EN
22.04.2022, 08:46 Wersja do druku

Kraków. Teatr im. Słowackiego obala argumenty Ministerstwa Kultury

Inne aktualności

Przygotowując się do współprowadzenia przez resort kultury, krakowski teatr nie mógł ubiegać się o kluczowe dotacje. Po premierze „Dziadów” brakuje pieniędzy, dyrektor Krzysztof Głuchowski jest odwoływany.

W czwartkowej „Rzeczpospolitej” Anna Pawłowska-Pojawa, dyrektorka Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przekonywała, że „nie jest prawdą, iż Teatr im. Słowackiego, czekając na zakończenie administracyjnego postępowania o współprowadzeniu przez resort kultury, nie mógł ubiegać się o dotacje na działalność w 2022 r. Co więcej, Teatr Słowackiego ubiegał się w tym czasie o 4 dotacje i jedną otrzymał”.

Edyta Sotowska-Śmiłek, zastępca dyrektora ds. komunikacji marketingowej w Teatrze Słowackiego, komentuje:

– Nasz teatr złożył cztery wnioski w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2022. Ale złożył je tylko na programy, na które mógł je składać jako instytucja kultury współprowadzona przez MKiDN (a w okresie składania wniosków trwały prace mające na celu przygotowanie Teatru do przekształcenia w instytucję współprowadzoną), oraz jeden wniosek, będący oczywistą kontynuacją wniosku z roku 2021 („Cyfrowe Archiwum Teatr Słowackiego”) i teatrowi zależało, by podkreślić wagę kontynuacji tego wniosku.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr im. Słowackiego obala argumenty Ministerstwa Kultury

Źródło:

„Rzeczpospolita” online

Link do źródła

Autor:

Jacek Cieślak

Data publikacji oryginału:

21.04.2022

Wątki tematyczne