EN

7.01.2023, 15:26 Wersja do druku

Kraków. Teatr grozy. Monodram Patrycji Zając (Pat Zajac) w Scenie Supernova

12 i 14 stycznia o godz. 20 w Scenie Supernova w Krakowie odbędzie się  monodram „Podszepty", w w wykonaniu Patrycji Zając (Pat Zajac).

fot. Mariusz Perkowski/mat. teatru

Opowieść o kobiecie, która musi zebrać, co zasiała... Represyjne dla płci pięknej czasy, lata emocjonalnej i fizycznej przemocy, aranżowane małżeństwo, romans i okrutne wobec kobiet prawa epoki doprowadzają ją do obłędu. Czy jej życie to seria źle podjętych decyzji czy może jednak walka o własne wyzwolenie?

Poruszająca, prowokująca i zaskakująco aktualna historia wiktoriańskiego Londynu, w której początki ruchu praw kobiet mieszają się z niecodzienną analizą korzeni zła, nawiązującą do tradycji dziewiętnastowiecznych dreszczowców Penny Dreadful. W tej nietuzinkowej inscenizacji teatru grozy, to widz decyduje czy bohaterka jest katem czy ofiarą...

Autorska sztuka Podszepty, wyprodukowana pod szyldem polonijnego teatru Lustro SCENY / The Mirror of Stage ze Szkocji, premierę miała 28 października 2022 podczas międzynarodowego festiwalu monospektakli MonoWschód VI w Wileńskim Teatrze Starym (d. Teatr na Pohulance im Juliusza Osterwy). Spektakl grany jest także w angielskiej wersji językowej - Whispers, którego premiera odbyła się 28 sierpnia, podczas Edinburgh Festival Fringe 2022, znajdując uznanie zarówno wśród krytyków jak i widowni.

***

Scenariusz: Patrycja Zając (Pat Zajac), Katarzyna Diuk (Kate Diuk)
Reżyseria: Katarzyna Diuk (Kate Diuk)
Muzyka: Patrycja Zając (Pat Zajac)
Głosy z offu: Pat Zajac, Andrzej Róg, Mateusz Kobiałka, Joanna Kańska, Łukasz Moskalik, Mikołaj Figiel, Magdalena Włodarczyk-Sroka

https://www.lustrosceny.org/podszepty/

Wątki tematyczne