EN

2.12.2020, 11:59 Wersja do druku

Kraków. Spotkanie z Olgą Tokarczuk wokół książki "Czuły narrator"

10 grudnia 2019 roku w sztokholmskiej filharmonii Olga Tokarczuk odebrała z rąk króla Karola XVI Gustawa literacką Nagrodę Nobla. Rok po tym wydarzeniu Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie autorskie z noblistką wokół najnowszej publikacji "Czuły narrator" - pisze Julia Kalęba w Dzienniku Polskim.


Tytuł pierwszej po otrzymaniu Nagrody Nobla książki Olgi Tokarczuk wprost odnosi się do tytułu mowy noblowskiej. "Czuły narrator" od razu zyskał popularność w literackim świecie i został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków. Spisany trafia teraz w ręce polskich czytelników, ale w wydanej przez Wydawnictwo Literackie książce poza nim znalazło się także 11 innych starannie wyselekcjonowanych esejów i wykładów Tokarczuk, wprowadzających czytelników za kulisy twórczości.

W rocznicę wręczenia Nagrody Nobla oraz niedługo po premierze "Czułego narratora" WL zaprasza na spotkanie z Olgą Tokarczuk transmitowane na profilach facebookowych Wydawnictwa Literackiego i Fundacji Olgi Tokarczuk. Wieczór, w którym czytelnicy będą mogli wziąć udział online, odbędzie się 10 grudnia, o godzinie 19:00. Spotkanie poprowadzi prof. Ryszard Koziołek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Spotkanie z Olgą Tokarczuk wokół książki "Czuły narrator". WL tak świętuje rocznicę wręczenia Nagrody Nobla

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba