EN

21.07.2020, 10:13 Wersja do druku

Kraków. Spektaklem "Wokół Wita Stwosza" rozpoczął się 21. Festiwal Tańców Dworskich

Inne aktualności

Występem na Rynku Głównym rozpoczął się w niedzielę 21. Festiwalu Tańców Dworskich. "Kraków tańcem malowany" to tytuł tej edycji, podczas której widzowie zaproszeni zostaną na spacer w najpiękniejsze miejsca Krakowa.

Tegoroczna edycja Festiwalu tańców Dworskich odbędzie się na żywo i online. Barwnym korowodem i tańcami na Rynku Głównym artyści zainaugurowali w niedzielę 21. edycję festiwalu.

„Wokół Wita Stwosza” to spektakl przedstawiający sceny z ulic XV-wiecznego Krakowa. Obserwowane przez mistrza Wita uliczne sytuacje stają się dla niego inspiracją do stworzenia poszczególnych kwater słynnego poliptyku. Tancerze w średniowiecznych kostiumach odtworzonych na wzór tych z ołtarza zatańczyli na Rynku Głównym w niedzielę, 19 lipca w stylu i technice z XV wieku, prezentując autentyczne choreografie dawnych mistrzów tańca.

Balet Cracovia Danza zabierze w tym roku miłośników tańców dawnych w kilku różnych przestrzeniach i sobie właściwym językiem opowie historie o zabytkach oraz postaciach związanych z miastem na przestrzeni wieków, od średniowiecza, przez renesansu - po barok. Zaprezentowane zostaną autentyczne tańce z poszczególnych okresów, ale nie zabraknie też tanecznych rekonstrukcji.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

20.07.2020

Wątki tematyczne