EN

23.06.2021, 10:48 Wersja do druku

Kraków. Spektakle w VARIETE również w lipcu

Krakowski Teatr VARIETE przedłuża tegoroczny sezon. W lipcu widzowie będą mogli zobaczyć nową odsłonę uwielbianej na całym świecie komedii romantycznej – „Pretty Woman – The Musical”, a także znane i lubiane „Chicago”.


Jeszcze w ostatni weekend czerwca Krakowski Teatr VARIETE zaprezentuje swój najnowszy spektakl – „Bez seksu proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego. Mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz szybkiej akcji bez wątpienia zapewni widzom niezapomnianą rozrywkę. Lipiec natomiast upłynie z dwoma tytułami.

fot. Łukasz Popielarczyk

Znana bajka o marzeniach – tym razem w broadwayowskim stylu

„Pretty Woman – The Musical” (reż. Wojciech Kościelniak) to opowieść o świecie, w którym przydarza się niezwykła miłość i spełniają się wielkie marzenia! VARIETE jest trzecim teatrem w Europie, zaraz po Piccadilly Theatre na West Endzie i Stage Theatre an der Elbe w Hamburgu, który prezentuje ten spektakl. Prostytutka Vivian Ward zostaje zatrudniona przez biznesmena Edwarda Lewisa na tydzień jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Czy świadczącą usługi przy Alei Gwiazd Vivian i Edwarda, zapracowanego miliardera zjawiającego się w Los Angeles w interesach i przyzwyczajonego do życia w luksusie, połączy coś więcej niż przelotna „zawodowa” relacja? Odpowiedź na to pytanie widzowie będą mogli uzyskać w pierwszych tygodniach lipca (1-4 oraz 8-11 lipca).

Świat prohibicji, skandali i show biznesu

W drugiej połowie miesiąca (15-18 oraz 22-25 lipca) Krakowski Teatr VARIETE zaprasza na „Chicago”. Musical, w reżyserii uznanego przez widzów i krytykę teatralną Wojciecha Kościelniaka, przenosi widzów do Nowego Jorku końca lat 20. ubiegłego wieku. Spektakl, który oparty jest na autentycznych wydarzeniach, opowiada historię dwóch rywalizujących ze sobą morderczyń zamkniętych w więzieniu Cook County. Roxie, gospodyni domowa marząca o kabaretowej karierze, czeka na proces za zabójstwo kochanka. Velma, gwiazda estrady, odsiaduje wyrok za zabicie męża i siostry. Ich zaciętą walkę o medialny rozgłos wspierają skorumpowana naczelniczka Mama Morton oraz umiejętnie manipulujący faktami prawnik Billy Flynn, dzięki któremu Roxie szybko staje się ulubienicą prasy. „Chicago” to wybuchowa mieszanka porywających utworów, znakomitej choreografii, świetnej rozrywki i niepowtarzalnego klimatu – po prostu „All That Jazz”.

Podczas lipcowych spektakli udostępnione zostanie 75% miejsc na widowni. Wszystkie wydarzenia w VARIETE odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Bilety zakupić można w kasie teatru lub poprzez stronę www.teatrvariete.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne