EN
22.01.2022, 09:00 Wersja do druku

Kraków. Spektakl z legitymacją w Starym Teatrze / „Aktorzy prowincjonalni. Sobowtór”

27 stycznia o godz. 18:00 w Starym Teatrze w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona cyklu SPEKTAKL Z LEGITYMACJĄ. W styczniu będą to „Aktorzy prowincjonalni. Sobowtór” w reż. Michała Borczucha.

fot. Magda Hueckel

Zapraszamy w szczególności uczniów, studentów, emerytów, rencistów oraz osoby z niepełnosprawnościami, dla których przygotowaliśmy PROMOCYJNE BILETY W CENIE 25 ZŁ.

SPEKTAKL Z LEGITYMACJĄ to stała, działająca od kilku lat w Starym Teatrze, oferta o charakterze inkluzywnym. Uprawnionym do ulg widzom umożliwia nabycie biletu do teatru po promocyjnej cenie. Wystarczy okazać wspomniany dokument w kasie teatru. Po przedstawieniu granemu w ramach cyklu proponujemy dodatkowo rozmowę z twórcami, aktorami oraz publicznością. Spektakl z legitymacją to idealna okazja, by poznać bliżej aktorki i aktorów Starego Teatru, porozmawiać z wybitnymi twórcami oraz dowiedzieć się więcej na temat procesu twórczego, reżyserskich inspiracji oraz pracy aktora nad rolą.

„Aktorzy prowincjonalni. Sobowtór” reż. Michał Borczuch

Projekt „Aktorzy prowincjonalni” to utopijna próba spotkania dwóch zespołów teatralnych – Narodowego Starego Teatru i Teatru Polskiego w Podziemiu – które w swojej niedawnej historii przeszły etap walki o utrzymanie artystycznej niezależności i realizowały różne strategie oporu.

Nagrodzone Marką Radia Kraków, krakowskie przedstawienie to majstersztyk aktorskich zwierzeń, intymne spotkanie z pozycją i rolą aktorek i aktorów Starego Teatru. Michał Borczuch – nagradzany na największych festiwalach teatralnych reżyser – pyta o miejsce i rolę teatru w czasie pandemii, przywołuje fragmenty „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego, łączy spektakl z legendarnym filmem Agnieszki Holland pod tym samym tytułem.

Dawid Dudko na łamach ONET KULTURA pisał o krakowskiej inscenizacji:

„Krótkie, zwykle mocno komediowo etiudy z sobowtórami m.in. opiekunką szukającą swojego podopiecznego (niezawodna Dorota Pomykała), czy niewylewającą za kołnierz, niespełnioną kosmetyczką (zabawna Iwona Budner), mieszają się z monologami wypowiadanymi we własnym imieniu. Bogdan Brzyski wspomina trudne początki w zawodzie, a ironiczna Marta Ojrzyńska narzeka na nadgorliwość reżysera, by po chwili wejść w jego rolę”

SPEKTAKL Z LEGITYMACJĄ

KIEDY: 27 stycznia, godz. 18:00

GDZIE: Narodowy Stary Teatr / Duża Scena, ul. Jagiellońska

CENY BILETÓW: Uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnościami: 25 zł / Opiekuni osób z niepełnosprawnościami: 10 zł

fot. Ryszard Kornecki

Źródło:

Materiał nadesłany