EN

19.07.2021, 10:22 Wersja do druku

Kraków. Ruszają warsztaty "Wędrujący obiekt"

"Wędrujący obiekt" to seria tworzonych przez Cricotekę warsztatów, realizowanych we współpracy z polskimi teatrami. Będą one realizowane podczas letnich miesięcy w kilku teatrach w całej Polsce.

fot. mat. organizatora

W trakcie spotkań tajemniczy obiekt teatralny stanie się inspiracją do różnorodnych działań, zgodnie ze specyfiką i strategią goszczących teatrów. Na trasie Wędrującego obiektu znajdzie się Wrocławski Teatr Lalek, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Założeniem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że sztuka współczesna i teatr współczesny to uniwersalny, a zarazem wielopłaszczyznowy zbiór inspiracji dla twórców różnych form i języków wypowiedzi – teatralnych, performatywnych, pedagogiczno-teatralnych. Istotne jest również tworzenie szerokiego programu, dla różnych grup, z różnorodnymi potrzebami – dzieci, dorosłych, seniorów, czy osób z niepełnosprawnościami.

To jednak dopiero początek – wychodząc na przeciw istniejących potrzeb, projekt jest podstawą sieci pomysłów i wspólnych działań. Jesteś pedagożką_pedagogiem teatru i chcesz dołączyć do sieci? Napisz na: [email protected]

Harmonogram nadchodzących spotkań:

Teatr im. W. Horzycy w Toruniu

Kasia Peplińska-Pietrzak

termin: 27 czerwca


Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

Joasia Stoike-Stempkowska

termin: 13-14 sierpnia


Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Monika Tomczyk

termin: 4,5 lub 11, 12 września


Śląski Teatr Laki i Aktora Ateneum w Katowicach

Anna Nowak

termin: druga połowa września


Wrocławski Teatr Lalek

Katarzyna Krajewska

termin: październik

Więcej informacji na: https://www.cricoteka.pl/pl/wedrujacy-obiekt-warsztaty-tworzone-we-wspolpracy-z-polskimi-teatrami/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne