EN
19.05.2022, 15:00 Wersja do druku

Kraków. Promocja antologii sztuk Mariusa von Mayenburga

Agencja Teatru i Dramatu ADiT zaprasza na promocję antologii sztuk Mariusa von Mayenburga pt. Eldorada w przekładzie Karoliny Bikont. Wydarzenie będzie miało miejsce 20 maja o godz. 18.00 w kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe w Krakowie.

fot. mat. ADiT

Polecamy pyszną kawę!

Fragmenty sztuk przeczytają Grzegorz Łukawski (Teatr im. J. Słowackiego) oraz Szymon Czacki (Narodowy Stary Teatr).

Spotkanie z udziałem tłumaczki, Anny R. Burzyńskiej (Uniwersytet Jagielloński) i aktorów poprowadzi Agata Dąbek (Narodowy Stary Teatr).

Partnerem spotkania jest krakowski oddział Goethe-Institut.

Sztuki niemieckiego autora i reżysera zyskały uznanie i popularność w całej Europie. Te,  które powstały na przestrzeni ostatnich piętnastu lat, są cenione przez wąskie grono twórców i widzów teatralnych, a warte są szerszej popularyzacji. Antologia Eldorada obejmuje teksty ostatnich dwóch dekad, kiedy autor, kojarzony z brutalizmem, zaczął poszukiwania nowego języka teatralnego, który zasługuje na poznanie i refleksję badawczą.

„Marius von Mayenburg jest jednym z najbardziej znanych w Polsce współczesnych dramatopisarzy niemieckich. Większość jego sztuk została przetłumaczona na język polski, a aż siedem z nich wystawiono do tej pory – zazwyczaj z dużym sukcesem – na polskich scenach. W jego sztukach widać wyraźną tendencję restytucji dramatu społecznego. Poruszają one palące problemy współczesnego egoistycznego, konsumpcyjnego i nasyconego agresją świata, dając szczególnie wgląd w często dramatyczne realia życia młodego pokolenia”.

− ze Wstępu dr hab. Artura Pełki

14 września odbędzie się promocja Eldorad w Instytucie Teatralnym w Warszawie, publikacja będzie również prezentowana podczas Warszawskich Targów Książki na stoisku hurtowni Azymut (stanowisko 2/A).

Źródło:

Materiał nadesłany