EN
22.02.2022, 08:44 Wersja do druku

Kraków. Prezydent Majchrowski mediuje w sprawie wstrzymania odwołania dyrektora Głuchowskiego

Inne aktualności

- Wszystko jest na dobrej drodze. Mediacje będą się toczyły dwoma torami: ministerialnym i przeze mnie. Z tego, co wiem, nie ma podstaw prawnych do odwołania dyrektora Głuchowskiego - mówi prezydent Majchrowski, który włączył się w rozwiązywanie sporu wokół Teatru im. Słowackiego w Krakowie.

Prof. Jacek Majchrowski mediuje w sprawie zatrzymania odwołania Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji dyrektora Teatru im. Słowackiego. W poniedziałkowe popołudnie (21 lutego) prezydent Krakowa spotkał się w swoim gabinecie z Głuchowskim.

Po tej rozmowie przekazał mediom, że jest "dobrej myśli". - Rozmawiałem już z marszałkiem Kozłowskim i prezesem ZASP-u [Związek Artystów Scen Polskich - przyp. red.]. Teraz rozmowy będą się toczyły dwutorowo. Przez prezesa ZASP w ministerstwie i przez mnie w urzędzie marszałkowskim - wyjaśnił prezydent. Pytany o prognozy, odpowiedział, że rozmowy są na "dobrej drodze", by załagodzić spór. Dodał, że jego zdaniem nie ma podstaw prawnych do odwołania Głuchowskiego z funkcji dyrektora teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr im. Słowackiego w Krakowie. Prezydent Majchrowski mediuje w sprawie wstrzymania odwołania dyrektora Głuchowskiego

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka, Magdalena Kursa

Data publikacji oryginału:

21.02.2022

Wątki tematyczne