EN

18.08.2021, 17:41 Wersja do druku

Kraków. Premiery w Teatrze Nowym Proxima

mat. teatru

Teatr Nowy Proxima w Krakowie przygotował dwie wrześniowe premiery:

Alfabet rocka. Ozzy Osbourne i Jego Jebacadło”

Scenariusz: Sławomir Chwastowski/ Reżyseria: Piotr Sieklucki/ Aranże muzyczne: Paweł Harańczyk/ Choreografia: Karol Miękina/ Reżyseria światła: Wojciech Kiwacz/ Obsada: Piotr Sieklucki i Pamela Grandon.

Ozzy Osbourne, najlepszy heavymetalowy frontman wszech czasów, w swoim spotkaniu z publicznością w bezpretensjonalny, a wulgarny sposób opowiada o tym, jak robi się karierę w show biznesie. A w show biznesie rządzi przede wszystkim sex. Ten wieloletni członek heavymetalowego zespołu „Black Sabbath” opowiada o tym, jak muzyka rockowa była wykorzystywana do promowania satanizmu i wszelkiego rodzaju odchyleń. Kiedy grało „Black Sabbat” na scenie rządziła wóda, kokaina i kobiety.

Spektakl dla widzów o nietypowym poczuciu humoru i bezpruderyjnie dorosłych. Na żywo usłyszymy wykonanie m.in „War pigs”, „No more tears”, All my life”, „Paranoid” oraz piosenki w słynnym duecie z Litą Ford czy córką Kelly.

PREMIERA: 3 września 20:00 Scena Berlin
Pozostałe terminy: 4 , 5, 29, 30 września 20:00 Scena Berlin


mat. teatru

Czarownice. Wszystkich nas nie spalicie”

Scenariusz: Anna Bas i Iwona Kempa/ Reżyseria: Iwona Kempa / Scenografia, kostiumy, projekcje: Joanna Zemanek / Światło: Wojciech Kiwacz / Dźwięk: Bogdan Czyszczan / Charakteryzacja: Artur Świetny

Obsada: Małgorzata Gałkowska, Martyna Krzysztofik, Katarzyna Małachowska, Anna Tomaszewska, Sławomir Maciejewski, Lilianna Zieniawa.

Spektakl-kolaż, dokument, patchwork z głosów kobiet: krzyczących dziś na polskich ulicach w trakcie manifestacji w obronie podstawowych praw człowieka, kobiet torturowanych w czasie absurdalnych, bestialskich procesów o czary, kobiet aresztowanych, przesłuchiwanych i poniżanych, kobiet podejrzanych o opętanie oraz kobiet-artystek nazywanych do dziś czarownicami i wiedźmami.

Kobiet NIE-grzecznych, NIE-wierzących, NIE-zamężnych i NIE-złomnych, które nie mieszczą się w istniejących ramach pożądanej „kobiecości”. Naprzeciwko kobiet gadających fragmenty Szekspira, niczym wiedźmy z „Makbeta”, staje mężczyzna – policjant, sędzia, ksiądz. On ma władzę i mikrofon, one bębny i kolorowe sukienki.

PREMIERA: 10 września 19:15 Scena Główna
Pozostałe terminy: 11 i 12 września 19:15 Scena Główna

Źródło:

Materiał nadesłany