EN
22.11.2021, 10:03 Wersja do druku

Kraków. Poezja na Kazimierzu: Rzeczywistość Niedokładna

Na zdjęciu: Waldemar Hładki ( z archiwum Teatru Stygmator ‘Co nam w duszy gra… ‘ w oprac. Violetty Zygmunt, wrzesień 2020). Foto: D. Górszczyk.

 24 listopada Teatr Stygmator zaprasza na promocję nowej książki Waldemara Hładkiego oraz pokaz fotografii zainspirowanych podróżą.

W programie: wiersze, muzyka i śpiew w wykonaniu autora Scenariusz i prowadzenie: Violetta Zygmunt

Waldemar Andrzej Hładki – lekarz i poeta. W 1982 roku został absolwentem studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie i rozpoczął pracę jako asystent w III Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej. W latach 1979-1981 brał czynny udział w działalności studenckiego klubu „Bakcyl”. Prowadził studenckie giełdy piosenki i wieczory piosenki studenckiej (także śpiewał i akompaniował na gitarze). Zadebiutował wierszem Zapach Wiosny w roku 1992 opublikowanym na łamach „Gazety Lekarskiej”. Publikował między innymi w czasopismach: „Obrazy”, „Akant”, „Galeria Galicyjska” oraz „Gazeta Lekarska”. W latach 2015-2019 współtworzył, współorganizował, prowadził koncerty i występował w krakowskiej piwnicy artystycznej „Pod Różą”. Od 2016 roku współorganizuje Międzynarodową Warszawską Jesień Poezji. Obecnie jest profesorem zwyczajnym na wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu w Akademii Krakowskiej im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Członek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy (od 2015 roku pełni funkcję prezesa), Światowej Unii Pisarzy Lekarzy, Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, Krakowskiego Stowarzyszenia Siwobrodych Poetów, Klubu Literacko-Artystycznego Teatru Poezji Stygmator, grupy Literackiej Wolny Eter, Gdańskiego Klubu Poetów, National Geographic Society, Kapituły Medalu im. Kazimierza Lewandowskiego, Kapituły medalu im. Jana z Ludziska i Kapituły medalu im. Szymona Szymonowica. Odznaczony między innymi medalem im. Aleksandra Kremera przyznanym za działalność poetycką i kulturalną na rzecz środowiska zawodów medycznych. 


Źródło:

Materiał nadesłany