EN

13.11.2020, 08:29 Wersja do druku

Kraków. Pandemia wymusiła skromne obchody urodzin Krzysztofa Pendereckiego

fot. mat Opery Krakowskiej

- Pandemia wymusza racjonalizowanie nawet najambitniejszych projektów – mówi o obchodach urodzin Krzysztofa Pendereckiego Andrzej Giza dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. Z zaplanowanych na 23 listopada uroczystości pozostanie koncert online.

23 listopada przypadają 87 urodziny Krzysztofa Pendereckiego, z tej okazji miał się odbyć szereg wydarzeń upamiętniających zmarłego w marcu tego roku wybitnego kompozytora. Jednak obecna sytuacja pandemii uniemożliwiła przeprowadzenie zaplanowanych wydarzeń.

- Sytuacja jest jasna, do 29 listopada instytucje kultury są zamknięte. Jedyne, co udało się zorganizować, dzięki wsparciu prezydenta Majchrowskiego, to koncert nagrany specjalnie na tę okazję przez Orkiestrę Sinfonietta Cracovia, który zostanie udostępniony 23 listopada, w rocznicę urodzin profesora, na platformie Play Kraków – informuje Andrzej Giza.

Z zaplanowanych w ramach obchodów rocznicy urodzin kompozytora wydarzeń odbędzie się także msza w Katedrze na Wawelu, inne wydarzenia zostaną przełożone na przyszły rok.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pandemia wymusiła skromne obchody urodzin Krzysztofa Pendereckiego

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Wątki tematyczne