EN

29.05.2024, 12:24 Wersja do druku

Kraków. Opera Krakowska zaprasza na koncertową wersję „Carmina Burana”

Opera Krakowska serdecznie zaprasza Państwa na koncertową wersję „Carmina Burana”. Wydarzenie odbędzie 1 oraz 2 czerwca o godz. 19.30 w studiu TVP 3 Kraków Studio S-3 Łęg. 

Przez jednych nazywane kantatami scenicznymi, innych oratorium, „Carmina Burana” oparte są na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata.

„Carmina Burana" Carla Orffa usłyszymy w wykonaniu trzech wspaniałych solistów Iwony Sochy, Adama Sobierajskiego i Stanisława Kuflyuka. Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej oraz Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Opery Krakowskiej: www.opera.krakow.pl/spektakle/carmina-burana-2

Źródło:

Materiał nadesłany