EN

26.10.2022, 10:05 Wersja do druku

Kraków. Od 2 listopada pięć dni z komedią improwizowaną w krakowskich klubach

Ostatnio rzadko nam do śmiechu. Dlatego warto wybrać się od 2 do 6 listopada na dziesiątą edycję „ImproFestu” – Festiwalu Komedii Improwizowanej w krakowskich klubach Studio, Zaścianek i Gwarek.

„ImproFest” to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju i z zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze i piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Żaden inny spektakl nie daje widzom takiej władzy nad wykonawcami i nie gwarantuje takiej zabawy, jak improwizacja.

Dziesiątą edycję festiwalu „ImproFestu” uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będą komicy z Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Organizatorzy zadbali o różnorodność nie tylko miejsc, ale i programu: widzowie mogą wybierać wśród spektakli złożonych z dłuższych lub krótszych form improwizowanych, spektakli muzycznych i przedstawień, granych po polsku i angielsku oraz warsztatów.

Festiwalowe wydarzenia z programu głównego odbywać się będą w krakowskim klubie Studio od 4 do 6 listopada, a wydarzenia towarzyszące - w klubach Gwarek i Zaścianek 2 i 3 listopada.

Wszystkie informacje: improfest.pl

Tytuł oryginalny

Pięć dni z komedią improwizowaną w krakowskich klubach Studio, Zaścianek i Gwarek

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

25.10.2022