EN

20.09.2021, 08:30 Wersja do druku

Kraków. "Nowa Rewia", "Inni ludzie", czyli wrzesień w Teatrze Barakah

„Nowa Rewia" to część projektu „Uwaga! Strefa LGBT" Teatru Barakah. Artyści z Paulińskiej 26 mówią stanowcze „nie" prześladowaniu mniejszości seksualnych. Razem z obrońcami ich praw od kwietnia rozmawiają na temat tolerancji i możliwościach przeciwdziałaniu homofobii. W „Nowej Rewii" wezmą udział najsłynniejsze drag queens w Polsce. - Po premierze widzowie mówili, że pod względem owacji była to najgłośniejsza rewia w historii… mamy nadzieję, że każda kolejna będzie jeszcze głośniejsza - mówi Ana Nowicka, reżyserka spektaklu. Jutro i w niedzielę na deskach Teatru Barakah wystąpią: Ka Katharsis, Filo, Amba Fatima, Vipera, Lady Brigitte i Mona Lizak.

„Inni ludzie", ten sam język 

Na scenę przy Paulińskiej wrócą też „Inni ludzie" Doroty Masłowskiej w reżyserii Macieja Gorczyńskiego. To mocny tekst, wyrazista historia, nietuzinkowi bohaterowie. Popis przenikliwych obserwacji Masłowskiej przedstawiony jest jako historia 32-letniego dresiarza Kamila, który marzy o karierze hiphopowca oraz starszej od niego, w dodatku reprezentującej klasę średnią Iwony, przeżywającej właśnie kryzys małżeński. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Nowa Rewia", "Inni ludzie", czyli wrzesień w Teatrze Barakah

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.