EN
21.03.2022, 15:30 Wersja do druku

Kraków. Nie płacz, Koziołku” po ukraińsku i polsku w Teatrze Groteska

W sobotę 26 marca o godz. 11.00 Teatr Groteska zapraszamy dzieci z Ukrainy i Polski na dwujęzyczne przedstawienie „Nie płacz, Koziołku”, wzruszającą opowieść o przyjaźni i poświęceniu.

fot. Anna Kaczmarz

„Nie płacz, Koziołku” to wzruszające przedstawienie o przyjaźni i poświęceniu, od kilku lat grane w Teatrze Groteska. Z myślą o małych widzach z Ukrainy przygotowaliśmy wersję w języku ukraińskim, z zachowaniem polskich tekstów piosenek. Za sprawą czytelnej fabuły i prostych dialogów spektakl z pewnością będzie zrozumiały również dla polskich dzieci, a jego dwujęzyczność to dobra okazja do poznania języka sąsiadów.

Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny Koziołek. Uparciuch nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla Wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt.

Przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego jest bajką i zabawą w jednym, kierowaną do widzów najmłodszych. Ubrani w kolorowe kostiumy zwierzątek aktorzy animują przyjazne lalki - pluszaki. Ze sceny padają zabawne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki. Wszystko to składa się na pełną ciepła i humoru atmosferę przedstawienia. Przygody Koziołka wydobywają na plan pierwszy najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym.

Dla uchodźców z Ukrainy bilet wstępu kosztuje 1 zł i można go kupić tylko w kasie Teatru (ul. Skarbowa 2, g. 8.00-16.00). Widzowie proszeni są o okazanie paszportu lub poświadczenia przekroczenia granicy z Polską wystawionego przez Straż Graniczną, lub numeru PESEL nadanego po 24.02.2022.


Źródło:

Materiał nadesłany