EN

27.11.2020, 18:49 Wersja do druku

Kraków. Monodram "Coz mi haw zostanie" Krystyny Kachel online - w sobotę

W ramach repertuaru Klubu Aktora SPATiF online 28 listopada zaprezentowany zostanie monodram "Coz mi haw zostanie" w wykonaniu Krystyny Kachel - poinformował na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Jak wyjaśniono, monodram powstał na podstawie poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Anieli Gut-Stapińskiej, Władysława Orkana i Jana Kasprowicza.

"Jest to opowieść snuta w stylu ludowym, nawiązująca do kultury Podhala. Użycie gwary pozwala wydobyć subtelne nastroje. Konstrukcja widowiska składa się z krótkich form narracyjnych mówiących o złożoności więzi międzyludzkich. Ścierają się w nich przeciwieństwa: miłość i nienawiść, współczucie i zazdrość, ukojenie i rozpacz" - napisano na Fb ZASP-u.

Podkreślono, że "ładunek liryzmu skierowany jest w stronę nieszczęśliwych kobiet, które z niezwykłą wrażliwością mierzą się z problemami własnej egzystencji".

Pomysł i wykonanie - Krystyna Kachel (aktorka zawodowo związana z Teatrem Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju). Konsultacja reżyserska - Filip Bochenek.

Monodram zostanie wyemitowany na Fb Klubu Aktora SPATiF oraz na Fb ZASP-u.

Przedsięwzięcie jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne